Kariņš un Levits sola cieši sadarboties reformu ieviešanā un ārpolitikas veidošanā

2 komentāri

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) un jaunievēlētais prezidents Egils Levits pēc stāšanās amatā sola turpināt regulāras savstarpējas tikšanās un cieši sadarboties Latvijas ārpolitikas veidošanā. Par to ceturtdien abi vienojās pirmajā tikšanās reizē pēc prezidenta vēlēšanām.

Sarunas laikā spriests par valsts attīstību, tās tēlu pasaulē un turpmāko sadarbību. Iecerētas arī regulāras tikšanās, taču vēl nav zināms, vai tās notiks ik nedēļu, kā tas ir šobrīd ar pašreizējo prezidentu Raimondu Vējoni.

“Esmu pārliecināts, ka ar Levita kungu mums būs ļoti laba sadarbība. Valdība ar Valsts prezidentu kopā strādās, lai stiprinātu mūsu valsts iekšēji un arī starptautiski,” tā norādīja Kariņš.

Savukārt Levits pauda: “Valsts prezidenta uzdevums ir raudzīties uz valsti kopumā, un veicināt tās reformas, kuras, iespējams, nav tik populāras, bet ir nepieciešamas, lai valsts virzītos uz priekšu.”

Par konkrētām reformām Levits pagaidām runāja izvairīgi, uzsverot, ka plašāk varēs komentēt pēc stāšanās amatā. Vienlaikus reformām jāveicina sabiedrības solidaritāte.

Interesanti, ka premjers Kariņš jaunībā vienu gadu mācījās Minsteres Latviešu ģimnāzijā, kur viņa skolotājs bija Levits. “Es varu teikt, ka Kariņa kungs bija mans labākais skolnieks politikā un vēsturē, un tā tas turpinās līdz šodienai,” atklāja Levits.

Levita inaugurācijas ceremonija Valsts prezidenta amatā gaidāma 8. jūlijā.

Iepriekš jau vēstīts, ka Valsts prezidenta amatā Saeima trešdien ievēlējusi Egilu Levitu.