Kariņš: Tiesas konfiscētajiem 29 miljoniem eiro pareizāk būtu meklēt vienreizēju ieguldījumu

2 komentāri
Kariņš: Tiesas konfiscētajiem 29 miljoniem eiro pareizāk būtu meklēt vienreizēju ieguldījumu
OKSANA DŽADANA, F64

Rīgas apgabaltiesas par noziedzīgi iegūtiem atzītie un konfiscētie 29 miljoni eiro ir vienreizējs naudas avots – šādos gadījumos vispareizāk ir meklēt vienreizēju ieguldījumu, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Pēc premjera paustā, šādos gadījumos visbiežāk tas ir kāds infrastruktūras ieguldījums. Turklāt viņam esot saprotams, ka šī nauda ir jāizmanto 2019. gadā.

Vienlaikus Kariņš atzina, ka par naudas iespējamu izlietošanu vēl tikai tiks lemts. “Paļaušos uz Finanšu ministrijas ieteikumu un kopīgo politisko diskusiju,” sacīja premjers.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija pagājušajā nedēļā ir atzinusi par noziedzīgi iegūtiem arestētus naudas līdzekļus 29 miljonu eiro apmērā, kas pašlaik atrodas nerezidenta kontos “Reģionālajā investīciju bankā”. Līdzekļus nolemts ieskaitīt valsts budžetā, tomēr Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot šo naudu, jo tā saistīta ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām.

Ukrainas Ģenerālprokuratūras paziņojumā minēts, ka minētie līdzekļi tika arestēti 2015. gada sākumā saistībā ar Ukrainas Ģenerālprokuratūras lūgumu Latvijai sniegt tiesisko palīdzību. “Jautājums par noziedzīgas izcelsmes aktīvu atdošanu Ukrainai tiks risināts starpvaldību līmenī,” piebilsts paziņojumā.

Lasi vēl Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro

FM informēja, ka tad, kad banka saņems tiesas lēmumu, tai būs jāpārskaita arestētā nauda Valsts kases kontā, kas atvērts ieņēmumiem no konfiscēto noziedzīgi iegūto līdzekļu realizācijas. Par to, kā izlietot 29 miljonus eiro, tiks lemts pēc to saņemšanas budžetā, uzsvēra ministrijā.

Tikmēr Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir nosūtījusi vēstuli valsts augstākajām amatpersonām, aicinot daļu no šīs naudas novirzīt pedagogu darba samaksas paaugstināšanai.

2 komentāri