Kariņš sola kļūt prasīgāks pret ministriem, aicinot sabiedrībai skaidrot pieņemtos lēmumus

3 komentāri

Ņemot vērā, ka valdība pēdējā laikā nonākusi pamatīgas kritikas krustugunīs, premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) otrdien solījās parūpēties par to, lai ministri vairāk pūļu ieguldītu savas politikas skaidrošanai. Tas attiecas ne tikai uz strīdīgajiem jautājumiem, kas saistīti ar budžetu, bet arī, piemēram, uz novadu reformu.

Otrdien valdībā izskatītie reģionālās politikas plāni nākamajiem gadiem paredz, ka nevienlīdzības izlīdzināšanai reģionos pēc novadu reformas būs pieejama liela nauda – miljards eiro. Taču, lai to piesaistītu, pašvaldībām nāksies savā starpā konkurēt.

Reģionālās politikas pamatnostādnes līdz 2027. gadam paredz vērienīgas pārmaiņas. Turpmāk, uzraugot Eiropas Savienības (ES) fondu izlietojumu, valdība sola nepieļaut tā saukto “līdzekļu apgūšanu” jeb naudas tērēšanu bezjēdzīgiem mērķiem. Akcents būs uz pašvaldību konkurenci savā starpā, lai pie ES naudas tiktu spēcīgākās vietvaras.

“Paredzētais finansējums šo pamatnostādņu realizācijai ir miljards eiro. Vairums no līdzekļiem nebūs publiskā sektora līdzekļu. Tie ir privātā sektora līdzekļi, kas jāpiesaista aktivitātēm! Liels izaicinājums,” norāda VARAM ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”).

Nauda lielākoties būs atvēlēta vērienīgiem infrastruktūras projektiem.

“Svarīgi, lai valsts un pašvaldība gatavi strādāt kā īsti partneri. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc nepieciešama reforma. Ekonomiski spēcīgākas pašvaldības. Pašvaldības, kas spēj pārliecināt investorus, radīt darbavietas,” skaidro Pūce.

Premjers Kariņš Pūces vīzijai pauž atbalstu, reizē gan solot būt krietni prasīgāks pret ministriju, lai tā aktīvāk un saprotamā skaidro sabiedrībai reģionālās reformas jēgu. Tāpat Kariņš cer sagaidīt skaidrojumus no veselības ministres, solot būt prasīgāks arī pret viņu.

Kariņš norāda: “No ministres skaidri sagaidu – par prioritātēm papildu naudas izlietojumam. Kuras algas, par kādu summu uzies uz augšu? Ko mediķiem sagaidīt? Otrs jautājums – par pakalpojumu pieejamību pacientiem. Kas tiek darīts, lai šo uzlabotu?”

Tieši mediķu algu jautājums radījis milzu sabiedrības dusmas, un draud pat ar Saeimas atlaišanu.

Lasi vēl Mediķu arodbiedrība izsaka neuzticību Viņķelei un gatavojas jaunai protesta akcijai pie Saeimas

3 komentāri