Kariņš rosina Rīgā atvērt Indijas vēstniecību

5 komentāri
Kariņš rosina Rīgā atvērt Indijas vēstniecību
ZANE BITERE, LETA

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) tikšanās laikā ar Indijas viceprezidentu Mupavarapu Venkaiu Naidu ir aicinājis Rīgā atvērt Indijas vēstniecību, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Puses pārrunājušas abu valstu aktuālos divpusējo attiecību jautājumus, sadarbību starptautiskajās organizācijās un globālo situāciju.

Tikšanās laikā Ministru prezidents norādīja uz Latvijas ieinteresētību stiprināt divpusējo politisko dialogu un aicināja Indiju Rīgā atvērt vēstniecību, kas veicinātu arī ekonomiskās sadarbības paplašināšanu.

Kariņš uzsvēra vēlmi intensificēt tirdzniecības apgrozījumu starp abām valstīm, atzinīgi novērtējot Latvijas un Indijas uzņēmēju vēlmi veidot ciešāku sadarbību, un iepazīstināja ar Latvijas priekšrocībām sadarbībai tādās jomās kā informācijas tehnoloģijas, farmācija, transports un loģistika.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja turpmākās sadarbības attīstības iespējas tādās jomās kā kultūra un izglītība.

Tikšanās noslēgumā Kariņš un Indijas viceprezidents piedalījās Latvijas un Indijas sadarbības programmas kultūras jomā 2019.-2021.gadam parakstīšanā, ko parakstīja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone no Latvijas puses un Ārlietu ministrijas Rietumvalstu sekretārs Gitešs Šarma no Indijas puses.

5 komentāri