Kariņš redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai

1 komentārs
Kariņš redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai
AFP/SCANPIX

Ministru prezidents Krišjāni Kariņš (JV) redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai, ja visi koalīcijas partneri tai piekrīt, piektdien preses konferencē pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu pauda Kariņš.

Kariņš norādīja, ka šis jautājums ir aktualizējies, jo Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ir skaidri pateikusi, ka vēlas veikt ministru proporciju maiņu jeb pārdali.

Premjers norādīja, ka individuālās sarunās viņš no katra koalīcijas partnera ir saņēmis apliecinājumu, ka visi partneri vēlas turpināt darbu koalīcijā un turas pie koalīcijas līguma.

Kariņš uzsvēra, ka ir nepieciešams vienoties, kurš būs jaunais ekonomikas ministrs.

Ministru prezidents arī pēc atkārtota jautājuma neizteica komentārus saistībā ar “KPV LV” izvirzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Pēteri Šmidri.

Kā ziņots, “KPV LV” piektdien ir izvirzījusi savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartejisko uzņēmēju Šmidri, aģentūru LETA informēja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

Pēc tam, kad “KPV LV” Saeimas frakcija izlēma atsaukt Jāni Vitenbergu (NA) no ekonomikas ministra amata, Kariņš izpildīja solījumu par Vitenberga demisijas pieprasīšanu, lai tiktu ievērots koalīcijas līgums.

Tikmēr Nacionālā apvienība, uz kuru Vitenbergs pārgājis no “KPV LV”, rosinās Kariņu un koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā, kā arī nodot Ekonomikas ministriju (EM) tās pārraudzībā, izriet no NA līdera Raivja Dzintara paustā. Ja tas tiktu akceptēts, Vitenbergam varētu pavērties iespēja atkārtoti ieņemt ekonomikas ministra amatu.

Kā ziņots, Kariņš norādījis, ka koalīcijā ir atbalsts valdības darba turpināšanai, bet vēl ir jāvienojas par “sadarbības organizēšanu”.
1 komentārs