Kariņš: Koalīcijai vajadzētu vienoties par vienu Valsts prezidenta amata kandidātu

5 komentāri
Kariņš: Koalīcijai vajadzētu vienoties par vienu Valsts prezidenta amata kandidātu
DĀVIS ŪLANDS, F64

“Mums vajadzētu koalīcijas iekšienē vienoties par vienu kandidātu un tad to arī virzīt uz priekšu,” komentējot šovasar gaidāmās Valsts prezidenta vēlēšanas, savu viedokli intervijā “900 sekundēm” pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Premjers atzina, ka Saeimas frakcijās jau tiekot apspriests šis temats. “Katrai frakcijai, katrai partijai ir savs viedoklis,” noteica Kariņš, piebilstot, ka, viņaprāt, jaunās valdības koalīcijas iekšienē nepieciešams vienoties par vienu kandidatūru.

Pašreizējais prezidents Raimonds Vējonis šo amatu ieņem kopš 2015. gada jūlija. Viņš līdz šim nav atbildējis, vai kandidēs uz nākamo pilnvaru termiņu. Šogad spēkā stājušies arī grozījumi Satversmē, kas nosaka, ka Valsts prezidentu parlamentā ievēlē atklāti.

Runājot par jauno valdību un iespējamos sarežģījumus ar ministru pielaidēm valsts noslēpumam, Kariņš atzina, ka viņš atradīšot veidu, kā sadarboties līdz brīdim, kad tās visiem tiks piešķirtas. “Pielāgosimies, atradīsim veidu, kā strādāt. Katru reizi, veidojot jaunu valdību, kādam no ministriem uzreiz netiek piešķirta pielaide valsts noslēpumam.”

Pirmdien uz pirmo Sadarbības sanāksmes sēdi sanāks Ministru prezidenta valdības koalīcijas partijas, lai spriestu par valsts budžetu, elektrības obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un reģionālo reformu.

Savukārt, atbildot par Kariņa dubultpilsonību, premjers sacīja, ka par to nav domājis. “Es esmu no dzimšanas divu valstu pilsonis [ASV un Latvijas]. Kopš 2002. gada, kad es sāku politikā strādāt, esmu vienmēr aizstāvējis mūsu valsts intereses.”

Saruna ar Krišjāni Kariņu