Kariņš apliecina, ka prasīs Vitenberga demisiju, ja “KPV LV” frakcija to lūgs

13 komentāri

Ja “KPV LV” Saeimas frakcija skaidri pateiks, ka vēlas politisko piederību mainījušā ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, tad Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šo demisiju pieprasīs.

Taujāts, vai pēc Vitenberga aiziešanas no “KPV LV” uz Nacionālo apvienību (NA) ir nepieciešamastingrāka premjera iejaukšanās, lai abas puses rastu kompromisu savstarpējās sarunās, Kariņš norādīja, ka diemžēl ir. “Abas partijas noslēgušas savstarpēju memorandu. Tad ekonomikas ministrs pārgāja no vienas partijas uz otru un viņi, kā saka, abas puses apņēmās izrunāt savas domstarpības, bet tas diemžēl nav noticis. Es esmu lūdzis “KPV LV” frakcijai un mūsu sadarbības līgums ir tieši starp frakcijām vienreiz pateikt skaidri, kāds tas ir viņu viedoklis, vai viņi vēlas redzēt ekonomikas ministra demisiju vai nevēlas,” sacīja premjers.

Kariņš atzina, ka, balstoties uz starp Saeimas frakcijām noslēgto koalīcijas līgumu, ja “KPV LV” pieprasa ekonomikas ministra demisiju, viņam kā premjeram nemaz nebūtu citas izvēles kā vien pildīt politiskā spēka vēlmi un pieprasīt ministra demisiju.

Kariņaprāt, koalīcijā nav lielu domstarpību par darāmajiem darbiem, ir plaša programma ar paveicamo – augstākās izglītības reformas pabeigšana, ostu reformas pieņemšana Saeimā, 2022.gada budžets un tā izaicinājumi. “Mums ir daudz kas darāms un par darbiem mums nav strīdu. Strīdi starp partijām ir, kā sacīt, vecā labā varas pārdale un diemžēl NA šobrīd ir izsitusui paritātes līdzsvaru,” sacīja premjers, apliecinot, ka no savas puses darīs visu iespējamo attiecīgā līdzsvara atjaunošanai un darāmo darbu turpināšanai.

Kariņš atzina, ka ir diezgan plašs cilvēku loks, kuri varētu ieņemt ekonomikas ministra amatu gadījumā, ja “KPV LV” frakcija nolems atsaukt Vitenbergu no tā. Uz jautājumu, vai būtu gatavs savā komandā sastrādāties ar uzņēmēju Šmidri, kurš varētu būt iespējamais “KPV LV” kandidāts ekonomikas ministra amatam, premjers konkrēti neatbildēja. “Redzēsim, kāds ir “KPV LV” frakcijas lēmums, redzēsim, kā notikumi attīstās. Es jebkurā gadījumā turu atvērtu prātu,” sacīja valdības vadītājs.

Premjers apliecināja, ka līdz trešdienas, 12.maija, beigām gaidīs “KPV LV” atbildi par tās frakcijas viedokli ekonomikas ministra jautājumā.

13 komentāri