Kariņa valdība plāno likvidēt OIK un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas

2 komentāri
Kariņa valdība plāno likvidēt OIK un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas
PAULA ČURKSTE, LETA

Premjera amatam nominētā Krišjāņa Kariņa (JV) Ministru kabinets plāno likvidēt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) un samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais valdības deklarācijas projekts.

Topošās valdības partneri gan pirmdienas rītā plānojuši vēl vienu sanāksmi, lai noslēgtu darbu pie valdības deklarācijas. Tādējādi dokumenta tekstā vēl ir iespējamas izmaiņas.

Deklarācijā akcentēts, ka jaunā valdība plāno veicināt videi draudzīgu politiku, samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas. Tāpat paredzēts palielināt vietējo energoresursu izmantošanu un paaugstināt energoefektivitāti, lai samazinātu atkarību no importētajiem energoresursiem.

Jaunā valdība plāno panākt, ka energoresursu izmaksas visās lietotāju grupās ir konkurētspējīgas Baltijā un tiek panākta elektroenerģijas tīklu sinhronizācija ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā arī paredzēts veicināt Krievijas dabasgāzei alternatīvu piegādes avotu attīstību.

Deklarācijā arī pausta apņēmība panākt tautsaimniecības oglekļa ietilpības samazināšanu un celt tās energoefektivitāti, kā arī likvidēt OIK, ievērojot tiesiskuma principus, nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem un veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā. Tāpat plānots izvērtēt OIK izveidošanas tiesiskumu.

Jaunā valdība plāno panākt, ka darbaspēka nodokļi visās algu grupās un pārējās darba spēka izmaksas ir konkurētspējīgas Baltijā. Tāpat plānots panākt, ka pašvaldības ir motivētas savai teritorijai piesaistīt un noturēt privāto biznesu un pašvaldībām ir pietiekama rīcības brīvība to darīt.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam nominējis “Jaunās Vienotības” politiķi, Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Kariņu.

Kariņa veidoto valdību pārstāvēs piecas partijas – “Jaunā Vienotība”, Jaunā konservatīvā partija, “KPV LV”, “Attīstībai/Par” un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).

2 komentāri