Kariņa valdība pēc gadu ilga darba par galveno panākumu uzskata finanšu sistēmas uzraudzības sakārtošanu

6 komentāri
Kariņa valdība pēc gadu ilga darba par galveno panākumu uzskata finanšu sistēmas uzraudzības sakārtošanu
IEVA LENIŠA, LETA

Ceturtdien, 23. janvārī, aprit tieši gads, kopš strādā Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) vadītā valdība. Kopš neatkarības atjaunošanas šī bija visilgāk kopā stiķētā valdība, vajadzēja trīsarpus mēnešus, lai vienotos par Ministru kabinetu.

Vērtējot pirmo gadu, koalīcija akcentē, ka tā jūtoties stipra, bet kā izaicinājumu redz uzlabojumus nodokļu sistēmā. Runājot par paveikto, Kariņš stāstīja par izvirzītajiem mērķiem, lai uzlabotu sabiedrības labklājību. Kā piemēru premjers min tā dēvēto finanšu sistēmas uzraudzības “kapitālo remontu”.

“Mēs gada laikā izvirzījām ļoti konkrētu mērķi, izdarījām visu, kas no valdības un Saeimas bija nepieciešams, un tas pēdējais posms – gaidāms rezultāts “Moneyval” vērtējums februāra otrajā pusē,” norādīja Kariņš.

Finiša taisnē esot pašvaldību reforma, kas visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu līdzvērtīgus pakalpojumus. No reformas būšot atkarīgs, cik veiksmīgi izdosies īstenot veselības un izglītības sistēmu pārbūvi. Valdība arī lepojas, ka Latvijā vairs nepiešķir nepilsoņa statusu. Demokrātijai par labu nākot pieņemtais partiju finansēšanas modelis.