Kariņa topošajā valdībā rekordists – Gerhards, kurš saimniekojis vairākās ministrijās

6 komentāri

Ja Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdību apstiprinās, viens no tās ministriem kļūs par sava veida rekordistu. Topošajam zemkopības ministram Kasparam Gerhardam (NA) šī būs ceturtā ministrija, kuras politisko vadību viņš uzņemsies. Par spīti tam, ka Gerhards vēlēšanās nekandidēja, bet viņa pārstāvētā Nacionālā apvienība zemkopības ministra amatam kampaņas laikā piedāvāja pavisam citu cilvēku.

Ekonomikas ministrs, satiksmes ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs un tagad arī zemkopības ministrs. Kaspars Gerhards no Nacionālās apvienības valdības sēžu zālē sēdējis daudzos un dažādos krēslos.

Ekonomikas un Satiksmes ministrijas politisko vadību Gerhards ieņēma secīgi laikā no 2007. līdz 2010. gadam. Pēc tam vairākus gadus strādājis valsts uzņēmumu vadībā, bet 2014. gadā Gerhards atgriezās valdībā – šoreiz jau vides ministra amatā, kuru ieņem joprojām.

Patlaban Nacionālā apvienība viņu virza nu jau ceturtajā – zemkopības ministra – amatā topošajā Krišjāņa Kariņa valdībā. Interesanti, ka vēl pirms Saeimas vēlēšanām politiskā spēka dome bija izvirzījusi kandidātus visiem ministru posteņiem. Pie zemkopības ministra portfeļa bija atrodams lauksaimnieka Jāņa Grasberga, nevis Gerharda vārds, kurš tika minēts pie citām ministrijām.

“Secinājām, ka labākais risinājums būtu viņiem abiem strādāt tandēmā – viens ministra, otrs parlamentārā sekretāra amatā. Mūsu skatījumā, ieejot jaunā ministrijā, kas ilgstoši bijusi cita politiskā spēkā pārraudzībā, ļoti būtiski, lai ministram būtu lielāka politiskā pieredze,” saka Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Dzintars arī neredz problēmas tajā, ka potenciālais zemkopības ministrs aizvadītajās Saeimas vēlēšanās nepiedalījās, uzsverot, ka atklāti tika pateikts, – Gerhards ir kandidāts uz amatu valdībā, nevis parlamentā. Tāpat Nacionālās apvienības līderi nemulsina tas, ka Gerhardam šī būtu jau ceturtā pārvaldītā ministrija.

“Gan parlamentā, gan valdībā ļoti liels risks būs politiskās pieredzes trūkums. Cilvēki mēģinās izgudrot divriteni no jauna, faktiski mācīsies. Šajos apstākļos ļoti būtiska kvalitāte būs politiskā pieredze,” norāda Dzintars.

Pats Gerhards uzsver, ka viņa prioritātes amatā būtu cīņa Briselē par finansējumu Latvijas lauksaimniekiem un atbalsta pārskatīšana starp mazajiem un lielajiem zemkopjiem.

Tas, vai attiecīgi četru “ministrēšanu” rekordu Gerhardam izdosies sasniegt, būs zināms nākamajā nedēļā, kad gaidāms balsojums par Kariņa valdību.

6 komentāri