Kariņa tikšanās ar “KPV LV” nav viesusi skaidrību par partijas atbalstu topošajai valdībai

6 komentāri
Kariņa tikšanās ar “KPV LV” nav viesusi skaidrību par partijas atbalstu topošajai valdībai
EDIJS PĀLENS, LETA

Premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa (JV) un “KPV LV” frakcijas saruna bijusi “iepazīšanās tikšanās”, kas nav viesusi skaidrību par to, ar cik “KPV LV” balsīm var rēķināties topošā valdība.

“KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs žurnālistiem pēc tikšanās sacīja, ka šī bija iepazīšanās ar premjera amata kandidātu. “Mēs pārrunājām procesu, kādā veidā tiek veidoti valdības dokumenti, un varējām viens ar otru iepazīties,” teica politiķis.

Šodienas tikšanās ar “KPV LV” vērtējama kā iepazīšanās “ļoti labā, produktīvā, konstruktīvā gaisotnē”, pauda Kariņš. Viņš norādīja, ka nevērtē “KPV LV” divu deputātu pausto iespēju neatbalstīt valdības apstiprināšanu, ja valdības deklarācijā netiks iekļauta atbilstoša pozīcija attiecībā uz elektroenerģijas obligāto iepirkuma komponenti. Premjera kandidāts norādīja, ka katram ir iespēja izteikties, kā viņš vēlas.

Kariņš neesot jautājis par to, cik “KPV LV” deputāti varētu atbalstīt šo valdību. Arī kopumā par “KPV LV” atbalstu valdībai abi politiķi savās atbildēs bija izvairīgi.

Kā ziņots, “KPV LV” līdzpriekšsēdētāja Linda Liepiņa sociālajos tīklos paudusi, ka nolēmusi neatbalstīt topošo Kariņa valdību, ja tās deklarācijā netiks iekļauts punkts par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanu.

Līdzīgu ierakstu publicējusi arī “KPV LV” deputāte Karina Sprūde, savukārt parlamentārietis Aldis Gobzems (KPV LV) dalījies ar abiem ierakstiem, piebilstot, ka “turpinājums sekos”.

Par spīti atsevišķu “KPV LV” deputātu izteikumiem politiķi pēc kārtējām sarunām uzskata, ka ir soli tuvāk valdības apstiprināšanai.

6 komentāri