Komentāri

Pirms pašvaldību vēlēšanām turpinām stāstīt par jomām, par kurām atbildīgas ir pašvaldības un kurās no vietējās varas iedzīvotāji var prasīt arī konkrētu darbu izpildi. Viena no šīm jomām ir ceļi un ielas.

Ielas, ceļi un sabiedriskais transports – naudas trūkuma dēļ šī joma daudzām pašvaldībām ir problēma Nr.1.

Saskaņā ar likumu pašvaldības ir atbildīgas par savu īpašumu, tai skaitā par ielām un ceļiem. No 73 tūkst. km Latvijas ceļu, vairāk nekā puse – 38 tūkst. km – pieder pašvaldībām.

Ceļu uzturēšanai un remontam pašvaldības saņem valsts mērķdotāciju. Šogad tie bija 48,9 milj. eiro vai 864 eiro uz vienu kilometru. Diemžēl tas ir nepietiekami, tomēr 77 lauku pašvaldības pārtiek tikai ar šo naudu vien, un pašas neko klāt nepieliek. Šī iemesla dēļ apmēram ceturtdaļa pašvaldību ceļu vispār netiek tīrīti, kad uzsnieg sniegs vai remontēti, kad iestājas siltāks laiks.

Pašvaldības ir arī tās, kas nodrošina sabiedrisko transportu pilsētās. Tas tiek darīts sadarbībā ar valsti, proti, valsts sedz pašvaldībām zaudējumus par valsts noteiktajiem atvieglojumiem, piemēram, par invalīdu pārvadāšanu.

Vēl viena joma, ka nodrošina pašvaldības ir skolēnu autobusi. Bieži vien, atkarībā no to maršrutiem, arī tiek savesti kārtībā gan pašvaldību, gan arī valsts ceļu posmi.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl