Komentāri

Pirms pašvaldību vēlēšanām turpinām stāstīt par jomām, par kurām atbildīgas ir pašvaldības un kurās no vietējās varas iedzīvotāji var prasīt arī konkrētu darbu izpildi. Viena no šīm jomām ir ceļi un ielas.

Ielas, ceļi un sabiedriskais transports – naudas trūkuma dēļ šī joma daudzām pašvaldībām ir problēma Nr.1.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar likumu pašvaldības ir atbildīgas par savu īpašumu, tai skaitā par ielām un ceļiem. No 73 tūkst. km Latvijas ceļu, vairāk nekā puse – 38 tūkst. km – pieder pašvaldībām.

Ceļu uzturēšanai un remontam pašvaldības saņem valsts mērķdotāciju. Šogad tie bija 48,9 milj. eiro vai 864 eiro uz vienu kilometru. Diemžēl tas ir nepietiekami, tomēr 77 lauku pašvaldības pārtiek tikai ar šo naudu vien, un pašas neko klāt nepieliek. Šī iemesla dēļ apmēram ceturtdaļa pašvaldību ceļu vispār netiek tīrīti, kad uzsnieg sniegs vai remontēti, kad iestājas siltāks laiks.

Pašvaldības ir arī tās, kas nodrošina sabiedrisko transportu pilsētās. Tas tiek darīts sadarbībā ar valsti, proti, valsts sedz pašvaldībām zaudējumus par valsts noteiktajiem atvieglojumiem, piemēram, par invalīdu pārvadāšanu.

Vēl viena joma, ka nodrošina pašvaldības ir skolēnu autobusi. Bieži vien, atkarībā no to maršrutiem, arī tiek savesti kārtībā gan pašvaldību, gan arī valsts ceļu posmi.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl