“Kāpēc apspriest kaut kādas lietas, kas ir bijušas pirms gadiem 10, 20?” – Šlesers neizpratnē par “oligarhu sarunu” celšanu gaismā

5 komentāri
“Kāpēc apspriest kaut kādas lietas, kas ir bijušas pirms gadiem 10, 20?” – Šlesers neizpratnē par “oligarhu sarunu” celšanu gaismā
Bijušais politiķis Ainārs Šlesers piedalās Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 jeb tā dēvētajā "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. (Edijs Pālens / LETA)

Ekspolitiķis un uzņēmējs Ainārs Šlesers pirmdien, 30. oktobrī, ieradās uz tā dēvētās ”oligarhu lietas” Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi.

Tomēr viņš atteicās atbildēt uz vairākiem konkrētiem jautājumiem par savulaik Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sākto un vēlāk izbeigto oligarhu kriminālprocesu, kurā Šlesers bija galvenais aizdomās turamais. Šlesera izjautāšana pirmdien notika gandrīz divas ar pusi stundas. Viņš uz to ieradās sava advokāta pavadībā.

Ekspolitiķis vairākkārt akcentēja, ka jau ir atbildējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam uz visiem jautājumiem saistībā ar aizdomām par Šlesera slēptām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos, vēlmi iegūt daļas aviokompānijā ”airBaltic” un citām epizodēm.

Ainārs Šlesers

Kāpēc mums jātērē šoreiz komisijas darbs? Kāpēc, te ir eksperti. Mēs varam aiziet ar jums kādā viesnīcā pasēdēt, parunāt, kā saka, gan par ”tumbočkām” apspriesties, gan par kaut ko citu. Kāpēc ir jādibina komisija, kur apspriest kaut kādas lietas, kas ir bijušas pirms gadiem 10, 20?

Šlesers arī uzsvēra, ka nevienu likumu neesot pārkāpis, un tā saukto ”oligarhu lietu” nodēvēja par politizētu, jo tajā nav apstiprinājušās aizdomas nevienā epizodē.

Tagad izbeigto ”oligarhu lietu” korupcijas apkarotāji sāka 2011. gadā, pastāvot aizdomām par toreizējā Saeimas deputāta Šlesera slēptām īpašumtiesībām vairākos uzņēmumos, iespējamu kukuļošanu Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vēlēšanās un iespējamām nelikumībām aviokompānijā ”airBaltic”. Lietā tieši vai netieši figurēja visi par oligarhiem nereti dēvētie Šlesers, Aivars Lembergs un Andris Šķēle. Šis kriminālprocess arī noveda pie tā laika prezidenta Valda Zatlera lēmuma rosināt Saeimas atlaišanu.

Lasi vēl

 • Janis Rieksting
  +1 +1 0

  Janis Rieksting

  Lai tevi uz bambusa dzinuma uzsēdinātu kangars pretīgais! 😡😡😡
 • šleseris
  +2 +1 -1

  šleseris

  Liekat man mieru dzimtzemnieki. Esmu godīgākais cilvēks uz pasaules, visu nopelnīju sūrā un godīgā darbā un valsts budžetam tuvu neesmu bijis
 • Labdaris Buldozeram
  0 0 0

  Labdaris Buldozeram

  Es ceru, ka Jums trijiem A, kas ir nulle kubā, Jūrmalas krutās likumīgi un nelikumīgi uzbūvētās pilis būs jāmaina pret cietuma kameru restoto ainavu !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl