Kaminskis: Ja valsts dzīvo labāk, arī pašvaldībām jādzīvo labāk

4 komentāri
Kaminskis: Ja valsts dzīvo labāk, arī pašvaldībām jādzīvo labāk
PAULA ČURKSTE, LETA

Ministri pirmdien ar pašvaldībām diskutēja par nākamā gada budžetu. Vietvarām ir iebildumi pret to, kā nodokļu ieņēmumus sadala starp valsti un pašvaldībām, tomēr formālo vienošanos ar valdību tās, visticamāk, parakstīs.

Ierasti ik gadu Latvijas valdība un pašvaldības paraksta īpašu dokumentu – vienošanās un domstarpību protokolu. Pirms iesniegšanas Saeimā to pievieno valsts budžeta likumprojektu paketei.

Konkrētajā dokumentā puses izklāsta, par ko spējušas un ko nespējušas vienoties saistībā ar nākamā gada budžetu. Atsevišķus gadus pašvaldību iebildumi bijuši tik lieli, ka tās pat nav parakstījušas protokolu, taču tas vairāk ir formāls dokuments, kura trūkums budžetu virzīt tālāk netraucē.

Pirmdien uz tikšanos ar pašvaldību vadītājiem Rīgas domē bija ieradies premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) un vairāki ministri. Lielākie iebildumi pašvaldībām saistīti ar nodokļu sadali starp valsti un vietvarām. Pašvaldības aplēsušas, ka aptuveni 170 miljonus eiro nākamā gada vajadzībām valsts guvusi tieši uz vietvaru rēķina.

“Ja valstij nāk klāt, kāpēc pašvaldību pusē ir tas pieaugums? Mēs jau pirms vairākiem gadiem runājām – ja valsts dzīvo labāk, arī pašvaldībām jādzīvo labāk,” norādīja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS).

Savukārt Kariņš pauda: “Tiek meklēti, un daudzi risinājumi arī tiek atrasti, bet es domāju, ka ir lietas, par kurām mēs šodien nevarēsim vienoties. Tas iemesls ir prozaisks, bet patiess. Lai nu cik mums turpina pieaugt ekonomika, tas vajadzības valstī ir vairāk nekā iespēju.”

Valdības un pašvaldību vienošanās un domstarpību protokolu otrdien paredzēts izskatīt Ministru kabineta sēdē un pēc tam jau parakstīt. To ar atsevišķiem iebildumiem apņēmusies darīt arī Latvijas Pašvaldību savienība.

Plašāk skatieties TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

4 komentāri