Kameņeckis: “Četrinieks” šodien oficiāli izslēgts no “Saskaņas”

3 komentāri
Kameņeckis: “Četrinieks” šodien oficiāli izslēgts no “Saskaņas”
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

No Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas izslēgtie četri biedri – vicemērs Vadims Baraņņiks un deputāti Valērijs Petrovs, Aleksejs Rosļikovs un Vitālijs Dubovs – oficiāli izslēgti arī no partijas, TV3 Ziņām apliecināja domes deputāts Mihails Kameņeckis (S).

Viņš arī sola darīt visu, lai izslēgtie zaudētu politiskos amatus. Nebūšot nekādu sarunu un sadarbības vispār ar šo četrinieku, tā sola Kameņeckis.

Stundu pirms Kameņecka sacītā Rosļikovs TV3 Ziņām vēl uzsvēra, ka viņš ir lojāls “Saskaņai” un ir izslēgts tikai no domes frakcijas.

Iepriekš vēstīts, ka pēc Daiņa Turlā ievēlēšanas Rīgas mēra amatā ir sašķēlusies partijas “Saskaņa” Rīgas domes frakcija. No Rīgas domes saskaņas frakcijas piektdienas vakarā “par rupjiem pārkāpumiem” izslēgti minētie četri biedri.

Tas nozīmē, ka Rīgas domes valdošajai koalīcijai vairs nav 32 balsu, bet gan tikai 28 – tieši tikpat cik opozīcijai. Viens no opozīcijas deputātiem līdz šim balsojumos gan parasti ir atbalstījis valdošās koalīcijas viedokli.

Iepriekš bijušais Rīgas mērs, “Saskaņas” līderis Nils Ušakovs skaidrojis, ka minētie četri domnieki atteikušies balsot gan par vicemēra kandidātu, gan par Oļega Burova (GKR) ievēlēšanu darbam Rīgas brīvostas valdē.

Šādos apstākļos, konsultējoties ar partneriem no GKR, pieņemts lēmums par viņu izslēgšanu no “Saskaņas” frakcijas.

Četri izslēgtie deputāti gan norādījuši, ka vien ir vēlējušies rūpīgāk izvērtēt partijas virzīto kandidatūru vicemēra amatam.