Kalvītis: Valdībai vajadzēja rīkoties konsekventi un pieturēties pie ļoti stingriem ierobežojumiem

5 komentāri

Valdībai vajadzēja rīkoties konsekventi un pieturēties pie ļoti stingriem ierobežojumiem, “900 sekundēs” sacīja ekspremjers un AS “Latvijas gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis, uzsverot, ka nepietiekamas informācijas bāzes dēļ par valdības darbu to viņš saka nevis kā bijušais valdības vadītājs, bet kā iedzīvotājs.

Aigars Kalvītis, ekspremjers un AS “Latvijas gāze” valdes priekšsēdētājs

“Neesmu [Krišjāņa] Kariņa vietā, grūti pateikt, vai valdība pieņem pragmatiskus un saprotamus lēmumus. Man nav informācijas bāzes, taču varu situāciju komentēt kā iedzīvotājs. (..) Divus gadus tika ieviesti ļoti stingri ierobežojumi, pieturējāmies pie stingras politikas. Tad pirms divām nedēļām Lietuvā, Igaunijā bija Covid-19 uzliesmojums un bija skaidrs, – arī Latvijā tas sekos, tāpēc vajadzēja rīkoties konsekventi un pieturēties pie ļoti stingriem ierobežojumiem.”

Komentējot potenciāli striktāku ierobežojumu ietekmi uz Latvijas ekonomiku, biznesu un iedzīvotājiem, Kalvītis teica, ka konsekventi lēmumi attiecībā uz stingriem ierobežojumiem augstā Covid-19 izplatībā dotu iespēju vismaz daļai biznesa un ekonomikai funkcionēt, taču tagad var nākties visu pilnībā “aizvērt”, kā rezultātā viss bizness un ekonomika apstāsies.

Attiecībā uz ierobežojumu ietekmi uz sabiedrību Kalvītis bija strikts. “Tobrīd, kad kļuva pieejamas vakcīnas pret Covid-19, atbildība [par Covid-19 transmisiju pārnesās] uz katru sabiedrības locekli individuāli. Tiem, kas negrib pakļauties kopējai sabiedrības disciplīnai, ir jācieš,” sacīja Kalvītis, piebilstot, ka patlaban, tieši pretēji, esot jācieš vakcinētajiem, jo daļa sabiedrības negrib pakļauties kolektīvajai disciplīnai.

Taujāts, kā šajā kontekstā vērtējama politiķa Aināra Šlesera (LPV) darbība, piesaistot tieši to elektorātu, kas negrib vakcinēties, Kalvītis teica, ka nevēlas komentēt Šlesera politisko darbību. “Katra politiskā kustība izvēlas savu platformu, viņš izvēlējies savu,” pauda Kalvītis, vienlaikus uzsverot, ka kolektīvā stabilitāte, viņaprāt, šādos apstākļos ir prioritāte.

5 komentāri