Komentāri

”Ir jāveic ļoti liels darbs, lai izglītotu sabiedrību un tai skaidrotu, ka trauksmes cēlējam nav tāda pati negatīva izpratne, kādā tiek ietverts vārds ”stukačs”,” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, stāstot par darbiem, kas jāveic, iekustinot likumu par trauksmes cēlēju aizsardzību.

Lai iedrošinātu cilvēkus ziņot par pārkāpumiem, krāpšanos un korupciju, šā gada laikā slepeno ziņotāju, jeb trauksmes cēlēju aizsardzībai plānots izstrādāt atsevišķu likumprojektu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbalstu šāda mehānisma tapšanai šodien kopīgā memorandā pauda Valsts kanceleja, Ģenerālprokuratūra, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un sabiedrība par atklātību Delna. Tikmēr sabiedrībā vēl aizvien nevalda vienota izpratne, vai ziņotāji dēvējami par trauksmes cēlājiem vai kā savulaik – par “stukačiem”, atzīst ģenerālprokurors.

”Diemžēl šo vārdu [”stukačs” – red.] lietoja arī Saeimas Juridiskajā komisijā, kad tika lemts jautājums par grozījumiem Kriminālprocesa likumā,” nožēlu pauda Ē. Kalnmeiers.

Citās valstīs trauksmes cēlēju aizsardzībai paredzēta brīvība no sankcijām, ja cilvēks bijis iesaistīts noziegumā piespiedu kārtā vai maldinoši un vēlāk par to ziņojis. Kā slepenos ziņotājus plānots aizsargāt Latvijā un kā gadu laikā mainījies sabiedrības noskaņojums pret tiem, stāstīsim ziņās pulksten astoņos.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl