Komentāri

Ja persona, kurai liegta pieeja Valsts noslēpumiem, zinātu iemeslus, kādēļ tiek pieņemts šāds lēmums, tad lielākā daļa no šiem cilvēkiem nemaz nevēlētos, lai šī informācija tiktu publiskota, raidījumā 900 sekundes atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš, nevienu nenosaucot vārdā, minēja, ka dažkārt par šādu iemeslu var kalpot, piemēram, amatpersonas “publiskā nama” apmeklējums ārvalstīs, vai arī kāds tikpat kutelīgs jautājums, ko nelabvēļi var izmantot pret šo cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kļūdu var pieļaut jebkurš. To nedrīkst vērtēt kā neuzticību valstij. Abstrahējoties no jebkādas konkrētas personības – tai skaitā par iemeslu nepiešķirt pielaidi Valsts noslēpumam var kļūt dažāda veida saslimšanas, atkarības, dažāda veida riski, kas dod pamatu personu pakļaut vervēšanai. Piemērs – ir kļuvis zināms, ka persona ārvalstīs ir apmeklējusi publisko namu. To ārvalstu dienesti to var izmantot,” skaidroja ģenerālprokurors.

Ē. Kalnmeiers pauda, ka katrs gadījums, kad persona sūdzas par pielaides valsts noslēpumam neizsniegšanu vai anulēšanu, tiekot rūpīgi izvērtēts.

“Jautājumā par pielaides nepiešķiršanu vai anulēšanu mēs pieprasām no attiecīgās drošības iestādes pārbaudes materiālu un pārbaudām tur esošos materiālus no pirmās līdz pēdējai lapai,” sacīja Ē. Kalnmeiers.

“Informācijas nesniegšana pašai personai ir saistīta, lai neatklātu metodes un avotus, kādā veidā informācija ir iegūta. Jāsaka, ka daudzas personas, kuras pēc tam apgalvo, ka pielaides nepiešķiršana ir aizskārusi viņu cieņu un godu, negribētu, lai šo patieso iemeslu paziņotu,” sacīja ģenerālprokurors.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl