Kalnmeiers: Pielaidi Valsts noslēpumam var nepiešķirt arī prieka mājas apmeklējuma dēļ

Komentāri

Ja persona, kurai liegta pieeja Valsts noslēpumiem, zinātu iemeslus, kādēļ tiek pieņemts šāds lēmums, tad lielākā daļa no šiem cilvēkiem nemaz nevēlētos, lai šī informācija tiktu publiskota, raidījumā 900 sekundes atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš, nevienu nenosaucot vārdā, minēja, ka dažkārt par šādu iemeslu var kalpot, piemēram, amatpersonas “publiskā nama” apmeklējums ārvalstīs, vai arī kāds tikpat kutelīgs jautājums, ko nelabvēļi var izmantot pret šo cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kļūdu var pieļaut jebkurš. To nedrīkst vērtēt kā neuzticību valstij. Abstrahējoties no jebkādas konkrētas personības – tai skaitā par iemeslu nepiešķirt pielaidi Valsts noslēpumam var kļūt dažāda veida saslimšanas, atkarības, dažāda veida riski, kas dod pamatu personu pakļaut vervēšanai. Piemērs – ir kļuvis zināms, ka persona ārvalstīs ir apmeklējusi publisko namu. To ārvalstu dienesti to var izmantot,” skaidroja ģenerālprokurors.

Ē. Kalnmeiers pauda, ka katrs gadījums, kad persona sūdzas par pielaides valsts noslēpumam neizsniegšanu vai anulēšanu, tiekot rūpīgi izvērtēts.

“Jautājumā par pielaides nepiešķiršanu vai anulēšanu mēs pieprasām no attiecīgās drošības iestādes pārbaudes materiālu un pārbaudām tur esošos materiālus no pirmās līdz pēdējai lapai,” sacīja Ē. Kalnmeiers.

“Informācijas nesniegšana pašai personai ir saistīta, lai neatklātu metodes un avotus, kādā veidā informācija ir iegūta. Jāsaka, ka daudzas personas, kuras pēc tam apgalvo, ka pielaides nepiešķiršana ir aizskārusi viņu cieņu un godu, negribētu, lai šo patieso iemeslu paziņotu,” sacīja ģenerālprokurors.

Skaties video!

Lasi vēl