Komentāri

Saistībā ar uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam Lielbritānija varētu Krievijai noteikt jaunas sankcijas, tā intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Pēc Kalniņa ieskatiem Lielbritānijas varētu lemt arī par vīzu ierobežojumiem, kā arī lemt par kaut ko, kas varētu skart Krievijas finansiālo pasauli. Vienlaikus Kalniņš uzskata, ka Lielbritānijas prasīto atbildi no Krievijas puses var nesagaidīt.

Ojārs Ēriks Kalniņš
Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs (V)

Atbildi no Krievijas es nesagaidu. Briti savu iespējamo reakciju ir saskaņojuši ar vairākām valstīm. Cik es saprotu, šodien tiksies nacionālā drošības padome, lai reaģētu. Šis nav pirmais un, iespējams, ne pēdējais šāds gadījums Lielbritānijā. Domāju, ka ir pieaudzis spiediens reaģēt, jo Lielbritānijā ir pietiekami daudz cilvēku mistikā veidā gājuši bojā, kas ir saistīti ar Krieviju.

Politiķis teica, ka Kalniņš teica, ka Lielbritānija ar NATO valstīm ir saskaņojusi savu reakciju, un noprotams, ka trešdien valsts drošības padome tiksies, lai reaģētu.

Tāpat politiķis pauda, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam šobrīd prioritāte ir bijusi gatavošanās vēlēšanām. Viņš uzskata, daudzi gaida vēlēšanu noslēgšanos. “Daudz var mainīties pēc tam,” pieļāva Kalniņš, uzsverot, ka ir arī daudz citu problēmu, tai skaitā aizvien ir okupēta Krima, ir problēmas Sīrijā.

Jau vēstīts, – Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja uzskata, ka ir “ļoti iespējams”, ka Krievija ir atbildīga par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberi.

Lasi vēl