Kaislības ap Vienotību nerimst. Kas notiks tālāk?

Komentāri

Nerimst kaislības partijas Vienotība rindās. Tā dēvētajam Vienotības sešiniekam jeb iekšējiem opozicionāriem, izteikts piedāvājums mainīt savu statusu partijā – izveidot biedrību un ar Vienotību noslēgt sadarbības līgumu. Pēc partijas vadītājs Solvitas Āboltiņas domām, tādā veidā šī deputātu grupa tiktu legalizēta. Tāpat izskan spekulācijas, ka uz nākamajām Saeimas vēlēšanām šis sešinieks jau būs izveidojis jaunu, atsevišķu partiju.

Tā dēvētajam Vienotības sešiniekam jeb liberāli domājošajai deputātu grupai – Ilzei Viņķelei, Lolitai Čigānei, Veiko Spolītim, Intam Dālderam, Aleksejam Loskutovam un Andrejam Judinam -, ieteikts izveidot biedrību un pēc tam noslēgt sadarbības līgumu ar partiju. Princips būtu tāds pats, kā Vienotības sadarbība ar reģionālajām partijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieaugot ideoloģiskajām nesaskaņām un grūtībām sastrādāties, vienotības vadītāja Solvita Āboltiņa jau vasarā par to runājusi ar toreizējo premjeri Laimdotu Straujumu. Taču dzīvē šo piedāvājumu izteicis kompromisu meistars Valdis Dombrovskis. Āboltiņa to uzskata par sešinieka iespēju legalizēt statusu partijā.

Solvita Āboltiņa, Vienotības līdere:

Sešinieks – nav tāda formulējuma ne partijas statūtos, ne partiju likumā, par to, ka cilvēki, kas ievēlēti no viena saraksta, paziņo, ka viņi ir atsevišķs grupējums un pieprasa sev par to īpašas tiesības.

Partijas iekšējā opozīcija spēlītēs neiesaistīšoties un par šādu piedāvājumu vien pasmaida. Biedrības veidošanai neredz pamatu.

Ilze Viņķele:

Legalizēt manu un kolēģu statusu partijā… Es īsti nevaru iedomāties, kā tas būtu iespējams, jo mēs esam vienkārši normāli, legāli partijas biedri. Frakcijas vairākums Saeimā ir noguruši no tās ņemšanās pēc Straujumas valdības gāšanas, tagad bija sajūta, ka beidzot varam atmest to plūkšanos par nepametinātām ambīcijām un vienkārši ķerties pie darba, lai Vienotība atgūtu uzticību sabiedrībā.

Taču arī pati Āboltiņa vēlētos atgūt uzticību Vienotības vēlētāju acīs, taču, viņasprāt, ar to tik labi neveiksies, ja partijas iekšienē daļa deputātu domājot jau par jaunas partijas veidošanu. Šādus signālus viņa esot uztvērusi valdes sēdē, kad lemts par Viņķeles un Čigānes izslēgšanu no partijas. Vienotības sešinieks gan noliedz, ka tiktu plānota jaunas partijas izveide.


Veiko Spolītis:

Es gan neesmu dzirdējis, ka kāds runātu par jaunu partiju sešinieku gadījumā. Dzirdēt to no jums ir interesanti, to varētu varbūt pat apsvērt, bet mēs par to tiešām neesam domājuši. Tā kā tie, kas to informāciju ir snieguši, varbūt viņiem ir kas vairāk zināms, bet mēs par to neesam domājuši.

Tajā pašā laikā Spolītis nenoliedz, ka nākotnē kaut kas jauns varētu tikt izveidots. Kad būšot zināma jaunā partijas valde un tās priekšsēdētājs, būs arī jauni spēles noteikumi.

Foto:

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl