4 komentāri

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien konstatēja deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu parlamentārieša Artura Kaimiņa (LRA) rīcībā, iesaistoties konfliktā Vecrīgā. Kā sods viņam tika piemērots rakstveida brīdinājums.

Kaimiņš deputātus aicināja viņu sodīt pēc lielākās likuma bardzības, jo “viens likums – viena taisnība visiem”. Tāpēc viņš aicināja komisijas locekļus viņu sodīt, kā uzskata par vajadzīgu. Tajā pašā laikā Kaimiņš uz dažiem deputātu jautājumiem reaģēja, solot atbildi pēc Ziemassvētkiem, vai arī atbildēja pēc ilgākas tincināšanas.

Deputāts norādīja, ka bija sniedzis informāciju, ka nav lietojis alkoholu, jo viņam bija licies, ka ir skaidrā. Tomēr Kaimiņš iepūtis alkometrā, kurš parādīja 1,4 promiles alkohola organismā. Politiķis sapratis, ka viņa rīcība nav adekvāta, un aizgājis gulēt. Likumu pārkāpis viņš gan neesot, piebilda Kaimiņš.

Savukārt uz deputātes Janīnas Kursītes-Pakules (VL-TB/LNNK) ieteikumiem, kas tika izteikti pēc lēmuma pieņemšanas, deputāts reaģēja ar pārmetumiem. Viņa mudināja deputātu saprast, ka runa šajā gadījumā ir par iekšēju cilvēciskumu savā rīcībā un deputātiem nav prieka, ka nākas sodīt Kaimiņu. Deputāte piebilda, ka “mēs neesam tiesā, bet mēs neesam arī teātrī”. Sodītais deputāts uz to atbildēja, ka iestājas par atklātību, un prasīja, kāpēc politiķe brauc ar tautas automašīnu Audi un kāpjot ātrāk ārā, lai neviens to neredzētu.

Kursīte-Pakule noraidīja pārmetumu, ka kāpj ārā no mašīnas, lai neviens nepamanītu. Viņa skaidroja, ka no mašīnas laicīgi kāpj ārā, lai izlocītu kājas. Deputāte norādīja, ka citi deputāti izmanto transporta kompensācijas, bet viņa neizmantojot nedz transporta, nedz citas kompensācijas. Viņa skaidroja, ka izmanto Saeimas autobāzes mašīnu un par braukšanas izdevumiem maksā parlaments. Politiķei esot ļoti smagi dzirdēt šādu Kaimiņa reakciju, un Kursīte-Pakule norādīja, ka salīdzinājumā ar 11.Saeimas deputātu Nikolaju Kabanovu (SC), kurš atbildēja uz jautājumiem, Kaimiņš nav pēc būtības sniedzis atbildes uz vairākiem deputātu jautājumiem, piemēram, par to, kāpēc bijis saslēgts roku dzelžos.

Neapmierinātību ar šādiem Kaimiņa izteikumiem par Kursīti-Pakuli pauda gan deputāts Rusiņš, gan vairāki citi komisijas locekļi.

Deputāte Zenta Tretjaka (S) vaicāja, kāpēc deputātam policija uzlika roku dzelžus, jo tiesībsargājošo institūciju pārstāvji šādi rīkojas, piemēram, gadījumos, kad kāds rīkojas agresīvi. Sākotnēji Kaimiņš sacīja, ka pats sev nav uzlicis roku dzelžus, tādēļ uz šo jautājumus nevar atbildēt, līdzīgi kā viņš nevarot pateikt, “kāpēc ārā nav Ziemassvētku sajūtas”. Vēlāk viņš skaidroja, ka policisti tā rīkojušies pēc sava ieskata un lai noskaidrotu personu.

Kad deputāts Gunārs Rusiņš (VL-TB/LNNK) uzdeva savu jautājumu, Kaimiņš prasīja, kā viņu sauc. Pēc tam vairāki komisijas deputāti, uzdodot jautājumu Kaimiņam, vispirms nosauca savu vārdu un uzvārdu.

Kad komisija bija pieņēmusi lēmumu par soda piemērošanu, parlamentārietis Andris Siliņš (ZZS) izteica novēlējumu Kaimiņam būt uzmanīgam, lietojot alkoholu, jo nebūtu vēlams vēlreiz tikties Ētikas komisijas sēdē.

Vairākums deputātu rakstiski nobalsoja, ka Kaimiņš sodāms par kodeksa 7., 14. un 20.punkta pārkāpumu, informēja komisijā. 7.punktā noteikts, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

14.punktā cita starpā paredzēts, ka sabiedriskās vietās deputāts neuzturas alkohola vai psihoaktīvo vielu reibumā vai klaji nepiedienīgā izskatā, savukārt 20.punktā pausts, ka savā personiskajā dzīvē deputāts nedara neko tādu, kas grautu Saeimas prestižu vai radītu šaubas par viņa spēju godprātīgi veikt deputāta pienākumus.

Kā ziņots, Kaimiņš atzīst, ka nedēļas nogalē decembrī apmeklējis izklaides vietas Vecrīgā, lietojis alkoholu un iekļuvis konfliktā, taču neuzskata, ka notikušais būtu pietiekams pamats deputāta mandāta nolikšanai. Kaimiņš par savu rīcību atvainojies.

Sākotnēji deputāts medijiem pauda, ka nav lietojis alkoholu, bet vēlāk atzina, ka ir to darījis. Taujāts par to, kāpēc sniedza nepatiesu informāciju, politiķis vēlreiz atvainojās.

Arī Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcija nosodīja deputāta rīcību, bet atkāpties no deputāta mandāta neprasīja.

Viens no Latvijas 1.rokkafejnīcas dibinātājiem Mareks Mediņš iepriekš pastāstīja, ka konflikts noticis 13.decembrī ap plkst.1.30 starp kluba apsardzes darbiniekiem un Kaimiņu. Pēc Mediņa stāstītā, deputāts bija stipri iereibis, stāvēja pie bāra letes un traucēja apkalpot citus klientus. Apsardzes darbinieks piegājis pie Kaimiņa un palūdzis paiet malā.

Tomēr Kaimiņš atteicies to darīt un kļuvis agresīvs, tāpēc izveidojies konflikts un apsardze palūgusi klientam atstāt kafejnīcas telpas. Ņemot vērā to, ka persona atteicās to darīt, apsardzes darbiniekiem nācās izvest agresīvo klientu ārā, iepriekš paskaidroja Mediņš.

Pēc viņa stāstītā, ar izraidīšanu no rokkafejnīcas Kaimiņš nebija apmierināts un centās atkārtoti, ar spēku iekļūt telpās. To savukārt pamanījusi uz ielas patrulējošā Rīgas Pašvaldības policija (RPP), kuras darbinieki Kaimiņu aizturējuši. Mediņš arī izteica pateicību gan apsardzes darbiniekiem par profesionālo situācijas risināšanu, gan pašvaldības policistiem, kuri nebija vienaldzīgi šajā situācijā.

RPP informēja, ka Kaimiņš aizturēts, pamatojoties uz izklaides vietas darbinieku ziņojumiem par sabiedriskās kārtības traucēšanu. Tomēr pēc Kaimiņa aizturēšanas noskaidrots, ka saskaņā ar Latvijas Republikas Satversmi deputāta personas brīvība nav aprobežojama, līdz ar to deputāts nekavējoties atbrīvots. Detalizētāku informāciju par konflikta apstākļiem, piemēram, aizturētā deputāta reibuma stāvokli, RPP nesniedz.

Dienu vēlāk Latvijas 1.rokkafejnīcas pārstāvji tikušies ar Kaimiņu, lai pārrunātu naktī uz sestdienu notikušo incidentu, un rezultātā abas puses viena otrai atvainojušās.

Abas puses esot nākušas pie slēdziena, ka incidenta provokators, visticamāk, bijusi kāda trešā puse. “Video materiālā esam konstatējuši trešās personas iesaisti un provokāciju pret mani. Teksts par manu balsojumu saistībā ar pareizticīgo Ziemassvētkiem bija no trešās personas, nevis apsarga,”  izteicās Kaimiņš.

Iepriekš Kaimiņš bija paudis, ka pirms negaidītā uzbrukuma apsargs krievu valodā viņam teicis: “Tas tev par mūsu svētkiem 7.janvārī!”

TOP komentāri

 • Cocons
  0 0 0

  Cocons

  Sivēnpuscilvēks.
  (Rakstošais personāžs pie laptopa aiz viņa muguras gan interesants.)
 • Edgars
  0 0 0

  Edgars

  un to ka deputāti nezin cik valstī ir minimālā alga, vai tas nav ētikas pārkāpums un deputāta cienīga nezināšana???
 • Elabis
  0 0 0

  Elabis

  Tas ,ka Kaimiņam lasa morāli ir viena lieta ,bet otra lieta ir tā ,ka pašiem lasītājiem jābūt pilnīgi bez vainas .Ja tā nav ,tad nav ko apvainoties ,ja viņš uzdod pretjautājumus .jo viens likums visiem un tas ,ka Kursīte ir sieviete, lietas būtību nemaina .Lietas izskatīšana par filmēšanu vispār ir tizlums ,jo vēlētājiem Kaimiņš apsolīja filmēt un mēs to no viņa gaidam un viņš pilda ,ko solījis .Tāpēc aizvainotā kundze lai sevi saved kārtībā pirms nāk uz darbu ,tad nebūs jāraksta sūdzības .Neviens nav vainīgs ,ka kundze sevi nesakopj ,lai var filmēt ,jo cita iemesla nevar būt .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl