Kaimiņš uzskata, – koalīcijas vairākums viņu ir nodevis, izdodot kriminālvajāšanai

14 komentāri

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš uzskata, ka koalīcijas vairākums viņu ir nodevis, izdodot kriminālvajāšanai saistībā ar aizdomām par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Lasi vēl: Saeima deputātu Kaimiņu izdod kriminālvajāšanai

Artusa Kaimiņa krimināllietai ir sena vēsture. Sākotnēji 2018. gada vasarā, dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām, viņu aizturēja aizdomās par “KPV LV” nelikumīgu finansēšanu, taču lietu izbeidza.

Saeima parlamenta deputāts Artuss Kaimiņš

“Smagos noziegumos apsūdzēta persona es kļuvu. Un uz gadu ar šādu te “bļembu” es arī staigāju apkārt. Nu, nav viegli būt par grīdas lupatu Latvijas mediju telpā, kur “a priori” tu esi nozākāts jau kā noziedznieks, bez jebkāda veida pamatojumiem, pierādījumiem un tā tālāk.”

Pēc tam Kaimiņam inkriminēja grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, kas radījusi būtisku kaitējumu. Bet vēlāk to mainīja uz maigāku pantu – par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

“Šī lieta ir sagatavota jau no laika gala “pa galvu pa kaklu”, un šī ir politiska absolūti pasūtījuma lieta. Es uzskatu, ka šis te politiskais pasūtījums ir nācis no Aivara Lemberga un viņa pārstāvētās ZZS,” domā deputāts.

Aizdomas par politisku vēršanos pret Kaimiņu debatēs pauda arī Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti, aicinot viņu neizdot.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs (JKP)

“Ja likums nosaka, ka deputāts nevar tikt pakļauts patvaļīgai politiskai vajāšanai, mēs šobrīd, piedaloties šajā procesā, atbalstām politiski motivētas apsūdzības, kas nāk no Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienesta (KNAB) un konkrēti no prokurora puses.”

Pret Kaimiņa izdošanu balsoja 19 deputāti, par bija 67, norādot, ka Saeimas pienākums ir netraucēt savu darbu veikt tiesai.

“Vai šeit ir tiesa? Vai deputāti tagad pieņems lēmumu, ka ir vainīgs – sodīsim, nav vainīgs – attaisnojam. Nu, tas nav tāds jautājums. Šis jautājums ir tiesas kompetencē,” teica Saeimas deputāts Andrejs Judins (“Jaunā Vienotība”).

Par izdošanu balsoja arī vairums deputātu no Kaimiņa dibinātās partijas “KPV LV”. Viņu ceļi sen kā šķīrušies.

“Artuss, tā ir karma tev par to, ko tu priekšvēlēšanu laikā darīji,” sacīja Saeimas deputāts Ralfs Nemiro (“KPV LV”)

Kaimiņš uzskata, ka koalīcijas vairākums viņu ir nodevis. “Mēs tev dunčus saduram šeit, pakaram tevi uz šī te altāra, saucamā, ziedojumu, nu, un te jau ir nākamais sagatavots tavā vietā, kas te ies,” teica Kaimiņš.

Izdošana kriminālvajāšanai Kaimiņam neliedz turpināt darbu Saeimā.

14 komentāri