Komentāri
Kaimiņš un Požarnovs veido jaunas partijas. Politikas eksperti tām nesola spožu nākotni
Foto: F64

Tā kā vēlēšanas nav aiz kalniem, pie politiskā apvāršņa parādās arvien jaunas politiskās partijas. Šonedēļ plānots dibināt partiju Gods kalpot Latvijai, kuras līderis ir Nacionālās apvienības ekspolitiķis un Rīgas satiksmes valdes loceklis Andrejs Požarnovs. Drīzumā partiju varētu izveidot arī skandalozais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Politologi gan uzskata, ka būtiskas pārbīdes ierastajā politiskajā spektrā nav gaidāmas, un abi spēki, visticamāk, palielinās sīkpartiju rindas.

Sestdien dibināmā Partija Gods kalpot Latvijai ir cieši saistīta ar Andra Amerika vadīto spēku Gods kalpot Rīgai, kas jau divus sasaukums galvaspilsētā saimnieko kopā ar ar Nilu Ušakovu Saskaņu. Partijas potenciālais vadītājs Andrejs Požarnovs ir Gods kalpot Rīgai biedrs, kurš apņēmies Amerika partiju pamest.

Topošā partija būs tradicionālo kultūras un morāles vērtību nesēja un iestāsies par stipru un lielu ģimeņu veidošanu. Lai arī Požarnovs noliedz sadarbības iespējas ar saskaņu, eksperti nešaubās, ka partija būs mēģinājums atkārtot Rīgas veiksmes formulu.

Vēl pirms dibināšanas partijai jau sanācis nesmukums. Ar aicinājumu neizmantot devīzi gods kalpot Latvijai devīzi klajā nācis aizsardzības ministrs, kurš uzskata, ka tas varētu maldināt velētājus par karavīru iesaisti. Taču šī ažiotāža nobālē Artuss Kaimiņa topošas partijas priekšā.

Kaiminš uz jautājumiem par partijas programmu nebija gatavs atbildēt. Iegansts gan visai interesants, esot izlādējusies vienmēr līdzi esošā kamera, bez kuras politiķis intervijas nesniedzot. Eksperti gan arī šim spēkam spožu nākotni neredz, jo tik klajš populisms lielās masās neesot pieprasīts.

Abām topošajam partijām pirmais nopietnais pārbaudījums būt pēc gada, kad gaidāmas pašvaldību velēšanas. Savukārt galvenais notikums protams ir Saeimas vēlēšanas 2018. gadā. Eksperti prognozē, ka līdz tam noteikti taps vēl jaunas partijas. Taču šobrīd nekas neliecinot, ka pie poliskā zvaigznāja varētu parādīties, kas patiešām nopietns.

Lasi vēl