Komentāri

Kārtējo reizi Saeimas Ētikas komisijai nācās vērtēt deputātu Kaimiņa un Spolīša uzvedību. Šoreiz ar sūdzību vērsies Kaimiņš – viņaprāt, parlamenta kolēģis viņam izteicis draudus un uzvedies nepieklājīgi. Ētikas pārkāpumā apvainotais Spolītis gan savu vainu neatzina, sakot, ka aizstāvējies pret Kaimiņa replikām.

Incidents starp parlamentāriešiem Veiko Spolīti un Artusu Kaimiņu izcēlās janvārī deputātu sanāksmes laikā, kur Spolītis, pēc Kaimiņa domām, pārkāpis Saeimas ētikas kodeksa normas, ka deputāts savos izteikumos izvairās no citu aizskaršanas. Notikušais fiksēts Kaimiņa līdzi nēsātajā videokamerā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidroja Kaimiņš, sūdzību Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā viņš iesniedzis, lai aizstāvētu principu, ka parlamentāriešiem jābūt pieklājīgiem pret kolēģiem.

“Kā es saprotu, Veiko Spolītis nejūtas pat ne vainīgs, ne atbildīgs. Viņam tas liekas normāli runāt šādi ar saviem kolēģiem. Kā to interpretēt? Es to interpretēju kā draudus,” teic Kaimiņš.

Foto: Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

Savukārt Spolītis sacīja, ka nejūtas, ka būtu pārkāpis Saeimas kārtības rulli. Savu rīcību viņš skaidroja kā reakciju uz Kaimiņa meliem: “Ja cilvēks visu sēdes laiku vazā aiz deguna, tomēr nonākam situācijās, kurās neapdomīgi izsaucamies. Ja skatāmies šo mazo izrāvienu no sēdes, tā ir viena detaļa. Būtu jārāda visas iepriekšējās 20 minūtes.”

Komisija gandrīz vienbalsīgi nolēma, ka pārkāpums patiesi noticis un rosināja deputātam Spolītim izteikt mutvārdu brīdinājumu.

“Mums te nav jābalso, kas patīk labāk – Kaimiņš vai Spolītis. Mums jāapsver, vai tā vajag komunicēt vai nē. Un vispār Latvijas parlaments uz citu valstu fona izskatās ļoti pieklājīgs,” teic Nacionālās apvienības deputāts Raivis Dzintars.

“Nedomāju, ka Spolīša replika bija vēstīta ar draudiem. Tā bija reakcija uz Kaimiņa kungu, ņemot vērā iepriekšējo vēsturi,” norāda “Saskaņas” deputāts Vitālijs Orlovs.

Kaimiņš gan komisijas redzējumam nepiekrita. Viņaprāt, Spolītis būtu jāsoda ar liegumu apmeklēt Saeimas sēdes: “Ja mēs piedalāmies ceļu satiksmē un mūs vēlreiz aiztur, policista kungs mūs soda. Kāda jēga ir no mandātu komisijas, ja Spolīša kungam no mutiskajiem brīdinājumiem ne silts, ne auksts?”

Rezultātā mutvārdu brīdinājums tomēr tika izteikts. Jāpiebilst, ka šodien pat citā komisijas sēdē “Saskaņas” deputāts Boriss Cilevičs Kaimiņam izteicās, ka gatavs ar kolēģi skaidroties ”kā vīriešiem pienākas” dažādu Kaimiņa repliku dēļ.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl