Komentāri
Kaimiņš pieprasa skaidrojumu, cik bieži NEPLP spriež par līdzekļu lietderīgu izmantošanu
FOTO: LETA

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (LRA) prasa Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Aināram Dimantam sniegt informāciju, cik NEPLP sēdēs ir runāts un lemts par valsts piešķirto līdzekļu izlietojuma efektivitāti un lietderību.

Atklātā vēstulē, kas adresēta Dimantam, deputāts atsaucas uz NEPLP priekšsēdētāju, kurā viņš ir sācis sabiedrībai noderīgu diskusiju par sabiedrisko mediju un esot aicinājis Kaimiņu uzdot jautājumus, kā arī taujājis, ko deputāts grib panākt. “Ko grib panākt deputāts Kaimiņš? Tikai atbildes uz jautājumiem!” norāda politiķis, skaidrojot, ka vēlētāji lūdz viņu uzdot jautājumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu NEPLP “nodrošina piešķirto valsts budžeta līdzekļu efektīvu un lietderīgu izlietošanu sabiedrības interesēs”. Kaimiņš vērš uzmanību, ka padomes pārziņā ir nodots 21 982 261 eiro nodokļu maksātāju naudas, tāpēc aicina Dimantu paskaidrot sabiedrībai, ko NEPLP saprot ar “sabiedrības interesēm” un kā NEPLP definē valsts līdzekļu izlietojuma “efektivitāti un lietderību”.

“Sniedziet Jūsu vadītās padomes iekšējās kārtības procedūru aprakstu, kā arī statistiku par to, cik padomes sēdēs pagājušā gada laikā ir runāts un lemts par valsts līdzekļu izlietojuma efektivitāti un lietderību. Kurš no padomes locekļiem ir atbildīgs par šo jomu?” raksta Kaimiņš, aicinot aprakstīt Latvijas Radio 5 jeb “Pieci.lv” 2014. gada budžeta līdzekļu 800 000 eiro apmērā izlietojuma efektivitāti un lietderību. “Kā deputāts es Jums uzdodu jautājumus par nodokļu maksātāju naudu un likuma izpildi. Sniedziet atbildi!” mudina politiķis.

“Mani ir uzrunājuši arī sabiedrības pārstāvji un nozares profesionāļi, kuriem ir kritisks viedoklis par NEPLP darbību. Viņi uzskata, ka sabiedrības sašķeltība un Krievijas propagandas ietekme Latvijā ir NEPLP nolaidības rezultāts. NEPLP ir veidojis mediju politiku, kas ir izdevīga nevis sabiedrībai, bet gan nozarei un pie varas esošajām partijām. Līdz ar to sabiedriskie mediji ir kļuvuši par dārgu valsts un komercapraides hibrīdu. Ne tikai NEPLP nav pildījis valsts stratēģiskā komunikatora lomu, tas ir pārvērties par valsts apraides nozares valdi, kura cīnās par sabiedrisko mediju naudu, bet nespēj veidot valsts mediju politiku, kas uzrunā Latvijas iedzīvotājus,” akcentē Kaimiņš.

Savu vēstuli Dimantam viņš noslēdz, lūdzot paskaidrot, kas ir sabiedrības intereses sabiedriskajā apraidē.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl