Komentāri

Saeimā izcēlušās domstarpības… gleznas dēļ. Vairāki deputāti uzsākuši cīņu, lai no parlamenta lasītavas tiktu pārvietota bijušā deputāta Kārļa Leiškalna dāvinātā glezna, kurā attēlota 7. Saeimas sēde ar pašu Leiškalnu centrā. Kāpēc mākslas darbs, kurš parlamentā bijis aplūkojams gadiem ilgi, pēkšņi kļuvis nevēlams?

Mākslinieka Jāņa Mitrēvica gleznu, kuras nosaukums ir Saeimas sēde, bijušais deputāts Kārlis Leiškalns parlamentam uzdāvināja aptuveni pirms astoņiem gadiem. Tā apskatāma Saeimas bibliotēkas lasītavā, un visus šos gadus nevienam nav traucējusi. Tagad situācija ir mainījusies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reģionu apvienības deputāti uzskata, ka gleznai šajā telpā nav jābūt un tā ir jāaizvāc. To ierosinājis deputāts Artuss Kaimiņš. Viņa vērtējumā glezna ir tendencioza un nedemokrātiska. Kaimiņam šķiet nepieņemami, ka Saeimas namā aplūkojama glezna, kuras centrā attēlots pats dāvinātājs Kārlis Leiškalns, bet deputātu rindās sēž virkne politiķu, kurus Kaimiņš vaino valsts iedzīšanā nabadzībā.

Foto: LETA

Foto: LETA

”Šī glezna būtu ļoti labs precedents, vai mēs varam kaut ko valstī mainīt vai nevaram, sākot no iekšienes. Šai gleznai, manuprāt, nav mākslinieciskas vērtības, un tā ir reklāma Tautas partijai un Tēvzemei un Brīvībai, kuras ir šo valsti nolaidušas tur, kur mēs šobrīd atrodamies. Kur šie cilvēki atrodas, un kur mēs atrodamies?” vaicā Artus Kaimiņš, ”20% no šiem cilvēkiem, kuri ir attēloti šajā gleznā, ir jau kļuvuši par miljonāriem. Viņi ir strādājuši valsts darbā. Es uzdodu retorisku jautājumu: kā strādājot valsts darbā, nerunājot par Lemberga kungu, var kļūt par miljonāriem? Šī glezna, manuprāt, ir kā augonis šeit šajā telpā, kur tai nav jāatrodas.”

Kārlis Leiškalns uz to reaģē smejoties un spriež, ka deputātiem acīmredzot nav nekā cita, ko darīt, ja notiek cīņa par gleznas pārvietošanu.

Kārlis Leiškalns: Man grūti kaut ko vērtēt. Nav jau tik traki kā Islāma valsts un Taleban”. Viņi tādi mierīgāki tomēr. Varēja jau dedzināt kā nedemokrātisku un tendenciozu.
LNT Ziņas: Vai jums ir saprotams, kas tajā gleznā ir tendenciozs un nedemokrātisks?
Kārlis Leiškalns: Man tas tiešām nav saprotams, bet man ir grūtāk ar to domāšanu. Es domāju, ka puišiem tas ir saprotamāks. Kādam kaut kas nepatīk vai kāds grib sev pievērst uzmanību. Tajos gados, kad es strādāju Saeimā, kad vēl bija jātiek NATO, jāiestājas Eiropas Savienībā, tad neviens neskatījās, kas kur stāv un kas kur karājas. Cilvēki bija aizņemti ar to darbu, kas bija jāizdara.

Artuss Kaimiņš uzskata, ka glezna jāpārvieto uz telpu, kur tiek glabāti dāvinājumu. Taču vispareizāk, viņaprāt, būtu gleznu pārdot izsolē, un naudu ziedot suņu patversmei vai bērnunamam.

Kāds būs gleznas liktenis pagaidām nav zināms, jo vēl nav izlēmusi, kā rīkoties Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Saeimas vadība tai ir pārsūtījusi Reģionu apvienības vēstuli, kurā pausts viedoklis, ka nav nekāda pamata šo dāvinājumu izcelt starp citām dāvanām, ko saņēmusi Saeima.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl