Komentāri
Kaimiņš: alkoholu es nebiju lietojis un par vidējo pirkstu, šādu faktu es neatceros
FOTO: LETA

Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš atkal nonācis Ētikas komisijas redzeslokā. Parlamentam sūdzību par Kaimiņa uzvedību iesniedzis fotogrāfs Kaspars Ūdris, apgalvojot, ka deputāts viņam veltījis rupju žestu un pazemojis. Ētikas komisija lēmumu pieņēma pēc aptuveni stundu ilgas abu konfliktā iesaistīto iztaujāšanas.

Tikai divu mēnešu laikā Arturs Kaimiņš jau otro reizi spiests taisnoties par savu uzvedību Saeimas Ētikas komisijā. Šoreiz lieta par iespējamu deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu ierosināta, balstoties uz fotogrāfa Kaspara Ūdra iesniegumu, kurā viņš apraksta Kaimiņa rīcību teātra balvas pasniegšanas pasākumā Spēlmaņu nakts un lūdz to neatstāt bez ievērības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Absolūti respektēju to, ka Kaimiņa kungam nepatīk mana profesionālā darbība, bet žurnālistam pienākt no aizmugures tad, kad žurnālists nevis veic savus profesionālos pienākumus, tātad nevis fotografē vai intervē, vai tieši uzrunā Kaimiņa kungu. Pienākt no aizmugures, veikt fiziskas darbības, likt vidējo pirkstu pie mutes, es domāju, ka tas ir, maigi izsakoties, nekorekti. Es vienkārši uzskatu, ka, savā ziņā, Arturs Kaimiņš ir bīstams sabiedrībai. Un šeit es nedomāju fizisko pusi, bet tieši šo morālo aspektu,” norāda fotofrāfs.

Uzklausījuši fotogrāfa versiju, deputāti iztaujāja Kaimiņu, kurš sēdē notiekošo filmēja, tieši tāpat rīkojās arī Ūdris.

”Vai jūs, pasakot — jā vai nē, varat apgalvot tiešām, vai šis izstieptais vidējais pirksts bija? Un otrs, vai jūs bijāt lietojis arī alkoholu tajā vakarā,” deputātam Arturam Kaimiņam vaicāja Vienotības deputāts Aldis Adamovičs.

”Alkoholu es nebiju lietojis tajā, kā nu saucās, kafejnīcā un par vidējo pirkstu, šādu faktu es neatceros,” atbildēja Kaimiņš.

Pēc aptuveni stundu ilgas iztaujāšanas, komisijas vairākums secināja, ka Saeima nav īstā vieta, kur šo konfliktu risināt.

”Par šiem minētajiem faktiem, acīmredzami, ka tie ir pretrunīgi. Es neredzu pamatu, kāpēc vienam ticēt vai nē un otram neticēt. Tā, ka, vai šis ir pēc adreses? Un ja man kāds rādītu vidējo pirkstu pie sejas pieliktu, visticamākais, es arī vienkārši aizvainots aizietu, bet es drīzāk vērstos policijā, nekā Saeimā,” norādīja Latvijas Reģionu apvienības deputāts Ivars Brīvers.

Ar balsu vairākumu tika nolemts, ka pierādījumu trūkuma dēļ lieta izbeidzama un Kaimiņš nav jāsoda. Vienlaikus izskanēja arī aicinājums komisijas darbu nepārvērst par absurda teātri.

Pirms mēneša Kaimiņš tika sodīts ar rakstveida brīdinājumu par deputāta ētikas kodeksa pārkāpumu, iesaistoties konfliktā Vecrīgā. Reaģējot uz to, ka Kaimiņš kļuvis par biežu viesi Ētikas komisijā, tās vadītājs sēdi noslēdza, deputātam novēlot nekļūt par komisijas 13 deputātu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl