Kaimiņa “vidējais pirksts” Ģirģenam: par deputāta uzvedību varētu lemt Saeimas ētikas komisijā

14 komentāri
Kaimiņa “vidējais pirksts” Ģirģenam: par deputāta uzvedību varētu lemt Saeimas ētikas komisijā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Strīdi partijā “KPV LV” no savstarpējiem pārmetumiem nu jau pārauguši arī nepieklājīgos žestos. Šonedēļ TV3 Ziņas fiksēja kādu dusmīgu sarunu starp iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu un viņa bijušo partijas vadītāju Artusu Kaimiņu. Vai ir pieņemami Saeimas deputātam Ministru kabinetā žestikulēt ar vidējo pirkstu? To drīzumā varētu vērtēt arī parlamenta ētikas komisija.

Savstarpējie apvainojumi aizvien skaļāki kļuva pēc tam, kad Kaimiņš tika izslēgts no “KPV LV” Saeimas frakcijas un vēlāk pameta arī partiju. Kaimiņš kritizēja “KPV LV” ministrus, tie viņam pārmeta piesliešanos Jaunajai konservatīvajai partijai.

Lasi vēl: ”Viņš jau sen strādā JKP labā.” Ģirģens asi izsakās par Kaimiņu un nosauc Strīķi par viņa ”mammu”

Šonedēļ valdībā īsi pirms koalīcijas sadarbības sanāksmes starp Ģirģenu un Kamiņu norisinājās, visticamāk, nepatīkama saruna. Tās laikā Kaimiņš ministram veltīja nepieklājīgu žestu: “Es patiešām parādīju viņam šo te žestu, atgādinot, ka viņam būtu jāsaprot, ka viņš ir iekšlietu ministrs nevis vienkārši Sandis. Viņam ir tiesības, protams, griezties Mandātu ētikas komisijā, lai viņš to dara. Jā, to es izdarīju.”

Kaimiņš vidējo pirkstu nu jau bijušajam cīņu biedram atļāvies parādīt, jo viņu personīgi aizskāruši ministra vārdi. Tikmēr Ģirģenam par notikušo ir cita versija – Kaimiņš nepieklājīgo žestu rādījis, atbildot uz mierizlīguma piedāvājumu.

“Es piedāvāju Kaimiņa kungam noslēgt miera izlīgumu, ja viņš atvainotos, jo acīmredzot viņa rīcībā nekāda veida pierādījumu nav, tad nebūtu jādodas uz Mandātu ētikas komisiju un jāturpina šis strīds,” stāsta Ģirģens.

Ministrs nolēmis vērsties Saeimas Ētikas komisijā, kurā jau ierosināta viena lieta par citu Kaimiņa iespējamo ētikas pārkāpumu.

“Protams, ka tas nav ētiski,” nepieklājīgo žestu vērtē Saeimas Ētikas komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK) uzskata, ka darbs 13. Saeimā kardināli atšķiras no iepriekšējām, tāpēc apspriesta pat ideja deputātiem rīkot brīvprātīgi apmeklējamu lekciju kursu. “Arī kā uzvesties, kā runāt, to taču daudzi pamanījuši, ka runas kultūras līmenis ir katastrofiski samazinājies.”

Maigākais sods, kas deputātam var draudēt par šādu uzvedību ir mutisks brīdinājums, taču viņu arī var izslēgt no dalības vairākās Saeimas sēdēs ar attiecīgu algas samazinājumu. Kad pieteikumus par nepieklājīgo žestu tiks saņemts, komisijai vēl būs jālemj, vai to skatīt pēc būtības.

Kaimiņš pats savu rīcību atturas vērtēt: “Personīgi arī var aizskart. Tā tas sanāk. (TV3: Bet žestu tādu Saeimas deputātam pieklājas rādīt?) Es vairāk nekomentēšu.”

14 komentāri