Kaimiņa izslēgšana no “KPV LV” frakcijas: vai tā ietekmēs koalīcijas aprises Saeimā?

6 komentāri

Gluži kā pāvests izslēgts no baznīcas – tā sociālo tīklu lietotāji ironizē par Artusa Kaimiņa (KPV LV) izslēgšanu no paša dibinātās partijas parlamenta frakcijas. Taču politikas vērotājiem ir arī nopietnākas pārdomas, kā tas var ietekmēt valdības koalīcijas aprises Saeimā.

Izskan arī jautājumi, vai “KPV LV” frakcijas samazināšanās partijai nedraud ar kāda ministra krēsla zaudējumu. Deputāti Artuss Kaimiņš un Aldis Blumbergs (KPV LV) jau labu laiku Saeimas sēžu zālē nesēž blakus savai frakcijai un trešdien no tās tika izslēgti pavisam.

“Tādi cilvēki kā Artuss Kaimiņš, viņiem patīk, teiksim tā, gozēties priekšā tiem, kuri dara darbu. Ja tā ir komandas sadarbība, tad tas varētu būt nozīmīgi. Ja tā nav komandas sadarbība, tad tas ir traucējoši. Šajā gadījumā tas ir kļuvis traucējoši,” uzskata KPV LV frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Par Blumberga izslēgšanu balsoja visa frakcija, taču balsojumā par Kaimiņu domas dalījušās. Kā vienīgais “pret” balsoja deputāts Ivars Puga. Viņš frakciju neplāno pamest un respektē tās viedokli.

Tagad gan “KPV LV” izveidojusies unikāla situācija – partijas līderis izslēgts no savas dibinātās partijas parlamenta frakcijas.  “Kad tu veido partiju, un šajā gadījumā man nebija lielas pieredzes, kā tiek veidotas partijas Latvijā, cilvēku filtrs, šī latiņa nebija tik augsta, lai izvērtētu, kādi cilvēki tiek iekšā partijā,” norāda Kaimiņš.

Taču daļa no tiem, kas balsoja par Kaimiņa izslēgšanu, uzskata, ka viņam no partijas būtu jāaiziet pavisam.

“Es ar saviem domubiedriem vēl pieņemšu šo lēmumu, vai man tas vispār ir interesanti, vai es vispār to gribu, vai tas ir vajadzīgs. Vadīt partiju? Vadīt partiju vai būt ar cilvēkiem, kas tādā veidā izturas,” saka Kaimiņš.

Artuss Kaimiņš parlamentā vada Cilvēktiesību komisiju. “KPV LV” frakcija neplāno viņu no šā amata gāzt, un tam nav atbalsta arī pārējā koalīcijā. Kaimiņa un Blumberga balsis ir būtiskas balsojumā par Rīgas domes atlaišanu, kuru premjera Kariņa vadītās koalīcijas partneris “KPV LV” neatbalsta.

Tikmēr pašas “KPV LV” svars koalīcijā šobrīd būtiski sarucis – no ievēlētajiem sešpadsmit šobrīd frakcijā palikuši vairs tikai 10 deputāti. Partijas ministriem vismaz pagaidām bažu par savu krēslu šūpošanos nav.

“Nē, tādu bažu mums nepastāv, jo, protams, viņi abi paliek koalīcijā, bet nav mūsu frakcijā,” TV3 Ziņām norādīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Lielāka skaidrība par “KPV LV” nākotni varētu būt februāra sākumā, kad notiks partijas kongress.

6 komentāri