Kādai būt Latvijas armijai? Top jauna Valsts aizsardzības koncepcija

0 Komentāru
Kādai būt Latvijas armijai? Top jauna Valsts aizsardzības koncepcija
LETA

Kādai būt Latvijas armijai? Atbildi uz šo nebūt ne vienkāršo jautājumu Valsts aizsardzības koncepcijas izstrādes ietvaros meklē Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība, aizsardzības ministrs un citi nozares profesionāļi. Finansējums nākamajiem gadiem aizsardzībai iezīmēts cienījams, bet – ko ar to iesākt un kā vislabāk tērēt, tas vēl ir diskusiju objekts.

Krievijas agresija lika sarosīties un paātrināt tempus, kādos izpildāmas Latvijas kā NATO dalībvalsts saistības pret aliansi – aizsardzības budžetam jābūt 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP). Šobrīd tas ir tikai 1%.

Tāpēc aizsardzībai nākamgad papildus novirzīs nepilnus 56 miljonus eiro, vēl pēc gada – turpat 100 milj. eiro, bet 2018. gadā – vēl 147 milj. eiro. NBS spēki gan zinot, ko ar šo naudu darīt.

Raimonds Graube, Nacionālo bruņoto spēku komandieris:

Līdzekļi varbūt izklausās lieli, bet mēs liekam bāzes pamatus. Agrā brīdināšana, pretgaisa aizsardzība, lietas, kas fundamentālas jebkurai valstij – NATO vai ārpus NATO.

Tieši par izaicinājumiem – kur izlietot jaunatvēlētos miljonus un kā veicināt patriotismu un iedzīvotāju vēlmi pašiem aizstāvēt savu valsti -, arī tika runāts noslēdzošajā diskusijā par to, kādai būt jaunajai Valsts aizsardzības koncepcijai. Klātesošie opozīcijas deputāti, lai arī neapšaubīja Bruņoto spēku profesionalitāti, izteica vilšanos, ka valdošā vara uz aizsardzību pieteikusi tādas kā privātīpašuma tiesības, maz rēķinoties ar citādu viedokli.

Video!

0 Komentāru