Kāda varētu izskatīties jaunā valdība?

1 komentārs
Kāda varētu izskatīties jaunā valdība?
Foto: LETA

Otrdien, 28. oktobrī, tiks lemts par jaunās valdības sastāvu un tās deklarāciju, lai trešdien ar to varētu iepazīstināt Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Pirms tam piedāvājam Tev ieskatu tajā, kāda varētu izskatīties jaunā valdība.

Partiju vienošanās paredz, ka valdību vadīs Vienotības virzītā, pašreizējā premjerministre Laimdota Straujuma.

Finanšu ministra amatā partija vēlas redzēt Jāni Reiru. Iekšlietu ministra amatam atkal virzīts Rihards Kozlovskis, ārlietu ministra portfelis, tāpat kā iepriekš, tiks uzticēts Edgaram Rinkēvičam, bet satiksmes jomu turpinās pārraudzīt Anrijs Matīss.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienība saņems piecus portfeļus. Apvienība ekonomikas ministra amatam izvirzījusi Danu Reiznieci-Ozolu, veselības ministra amata kandidāts ir Guntis Belēvičs, Aizsardzības ministriju turpinās vadīt Raimonds Vējonis, par zemkopību atbildēs Jānis Dūklavs, un labklājības ministra amatu ieņems Uldis Augulis.

Nacionālā apvienība uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatu virzīs Kasparu Gerhardu. Kultūras ministre arī turpmāk būs Dace Melbārde, tieslietu ministra amatam partija virza Dzintaru Rasnaču. ”Nacionāļiem” piedāvāts arī Saeimas priekšsēdētāja amats, kam izvirzīta Ināra Mūrniece.

Pašlaik nav skaidrības tikai par nākamo izglītības un zinātnes ministru. Pār šo jomu atbildība būs jāuzņemas Vienotībai, bet kandidāta partijai vēl nav. Iepriekš amatu gribēja ieņemt Lolita Čigāne, kuru gan izbrāķēja Vienotības iekšienē. Tāpat izglītības ministra amata kontekstā izskanējis Kārļa Šadurska vārds.

Nosauktie ministri ir pašu partiju virzītie kandidāti. Par viņiem vēl būs jāvienojas politisko spēku savstarpējās sarunās. Tās paredzētas otrdienas, 28. oktobra, pēcpusdienā.

Vairāk uzzini, skatoties video!

 
1 komentārs