“Kad “Saskaņa” ir nospiesta uz ceļiem, ir iespēja mainīt varu Rīgā.” Ķirsis uzskata, ka jārīko ārkārtas vēlēšanas

1 komentārs

Rīgā būs jauns mērs vai ārkārtas vēlēšanas, – šādas izvēles priekšā domnieki nonākuši tāpēc, ka ceturtdien, 20.jūnijā, tika gāzts Dainis Turlais (GKR), kurš mēra amata bija vien trīs nedēļas.

Tagad domei divu mēnešu laikā ir jāspēj vienoties par galvaspilsētas jauno vadītāju. Pretējā gadījumā būs jārīko ārkārtas vēlēšanas. Partijas “Saskaņa” līderis Nils Ušakovs intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda viedokli, ka domei ir jāspēj vienoties par jaunu mēru. Lai gan ārkārtas vēlēšanas viņš neatbalsta, “Saskaņu” tās nebiedējot.

“Mēs neesam baltrocīši. Mēs iesim atkal pa pagalmiem pie saviem vēlētājiem – vai nu dabūsim atbalstu, vai nu dabūsim pa purnu. Bet mēs nebaidāmies no šī procesa. Bet vienlaikus jāsaprot, ka ārkārtas vēlēšanas nozīmēs pēc būtības, nu, piedodiet man lūdzu, drausmīgu bardaku pilsētas mērogā līdz 2021. gadam ieskaitot,” pauda Ušakovs.

Taču vienošanos par jaunu mēru sola nepieļaut viens no domes opozīcijas līderiem – “Vienotības” Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis. Viņš uzskata, ka ir jārīko ārkārtas vēlēšanas.

“Šī ir unikāla iespēja, kad “Saskaņa” ir faktiski nospiesta uz ceļiem, un ir iespējams to varu Rīgā mainīt tiešām pēc būtības. Un to ir iespējams tikai, protams, caur vēlēšanām, lai vēlētāji dod atbalstu,” tā norāda Ķirsis.

Tomēr opozīcija nav vienota, jo ārkārtas vēlēšanu rīkošanā riskus saskata partija “Latvijas attīstībai”.

Iepriekš jau vēstīts, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) nav izturējis uzticības balsojumu, līdz ar to zaudēja galvaspilsētas mēra amatu.