Komentāri

”Mēs paliekam mazāk, jo ir zema dzimstība. Jāvirza likumdošana, lai sniegtu atbalstu ģimenēm, lai dzimtu bērni. Pirmkārt, jānodrošina, lai valstī būtu drošība, lai būtu piemērota vide investīcijām, lai būtu stabila nodokļu sistēma. Izmantojot prezidenta reprezentatīvo funkciju, es aicinātu ārvalstniekus investēt Latvijā,” LNT rīkotajās prezidenta amata kandidātu debatēs norādīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidāts Raimonds Vējonis.

Prezidenta amata kandidāts Egils Levits akcentēja, ka galvenais valstī izveidot godīgu konkurenci. ”Ir divu veidu emigranti – tie, kuri valsti spiesti pamest, jo šeit nav darba. Otra daļa ir tādi, kuri brauc prom, lai iegūtu pieredzi. Valsts problēma ir tie, kuri ir spiesti pamest valsti ekonomisku apsvērumu dēļ,” norādīja Levits.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt partijas Latvijas reģionu apvienība virzītais prezidenta amata kandidāts Mārtiņš Bondars uzsvēra, ka Ministru prezidenta izvēle ir visa atslēga.

”Galvenais ir valdības vadītāju izvēlēties tādu, lai viņš risinātu to, kas ir svarīgi,” piebilda Bondars.

Partijas Saskaņa kandidāts Sergejs Dolgopolovs norādīja, ka, pirmkārt, būtu jānolaižas no debesīm.

”Prezidents var ietekmēt vidi, kāda ir valstī, nodarbojoties ar likumdošanu, ekonomiskā likumdošana ir prioritāte,” tā Dolgopolovs.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl