Junkers runā par solidaritāti ar Baltijas valstīm, bet nosauc mūs par ”Balkāniem”

Komentāri

Runājot par drošību, Baltijas valstu vietā Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers vairākkārt nosauca Balkānus, vēlāk gan, savu kļūdu pamanīdams un atvainodamies, sakot, ka viņš zina atšķirību starp Baltiju un Balkāniem.

Galvenā domā viņa runā gan bija skaidra – ”solidaritāte nav tukšs vārds”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krievijas agresija varbūt nav sasniegusi Rietumeiropas iedzīvotāju prātus, bet politiķu aprindās tā ir pamanīta un saprasta, tāpēc Junkers savā runā bija sagatavojis arī īsu vēstījumu Maskavai.

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers:

Eiropas Savienības dalībvalstu drošība un robežas ir neaizskaramas, un es gribētu, lai to ļoti labi saprot Maskavā. Baltijas un citām valstīm jāzina, ka solidaritāte nav tukši vārdi. Mēs esam un būsim, ja vien tas būs nepieciešams. Baltija un Polija ir ārkārtīgi nozīmīgi Eiropas Savienības dalībnieki, un viņiem nevajag šaubīties, ka mēs neiesaistītos, ja viņu drošība vai robežas tiktu apdraudētas. Mūsu pienākums ir rūpēties par katra drošību, ja tas ir nepieciešams.

Foto:

Eiropas Austrumu robežas pieminēšana gan varētu nebūt nejauša – pēc vizītes pie prezidenta ārlietu ministrs pirms dažām dienām jau brīdināja presi, ka lietas esot jāvērtē kontekstā. Proti, mūsu drošība lielā mērā ir atkarīga no mūsu lojalitātes ES iekšienē, tātad arī – no gatavības risināt bēgļu krīzi Eiropā.

Kopumā Eiropas Komisijas prezidenta uzstāšanās bija veltīta plašam tēmu lokam, kas šobrīd ir ES dienaskārtībā – ne vien bēgļiem, bet arī Grieķijas finanšu problēmām, klimata pārmaiņām un, protams, Ukrainai.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl