JKP politiķi pauž vēlmi par Covid-19 ekonomikas atveseļošanās naudu Rīgā būvēt jaunu basketbola halli

5 komentāri
JKP politiķi pauž vēlmi par Covid-19 ekonomikas atveseļošanās naudu Rīgā būvēt jaunu basketbola halli
IEVA MAKARE, LETA

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķi pauduši vēlmi par Covid-19 ekonomikas atveseļošanas fonda līdzekļiem būvēt jaunu basketbola halli Rīgā, liecina informācija Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā.

Atsaucoties LBS aicinājumam, 2017.gada martā Rīgas dome pieņēma lēmumu rezervēt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo zemes gabalu Krišjāņa Barona ielā 99 un 99c 8800 kvadrātmetru platībā starptautiskajiem noteikumiem atbilstošas treniņu bāzes izveidei nacionālo basketbola izlašu vajadzībām, kā arī Bērnu un jauniešu basketbola skolas “Rīga” audzēkņu treniņu apstākļu uzlabošanai.

LBS par saviem līdzekļiem nodrošinājusi treniņbāzes projektēšanu, ko paredzēts pabeigt līdz 2020.gada beigām.

LBS mājaslapā teikts, ka Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (JKP) norādījis, ka tuvākajos divos trīs gados Latvijai būs pieejami aptuveni 2,5 miljardi eiro no Eiropas ekonomikas atveseļošanās fonda, ko var izmantot infrastruktūras attīstībai, tai skaitā sporta infrastruktūrai. Viņš uzsvēris, ka šīs basketbola halles projekts jau ir tādā gatavības stadijā, lai to šajā īsajā laika posmā varētu realizēt.

“Mēs atbalstām šīs halles būvniecību un aicināsim to darīt arī koalīcijas partnerus, lai atbalsts basketbolam no vārdiem pāriet uz darbiem,” pauda Riekstiņš.

Rezervētā zemes gabala parametri dodot iespēju šajā vietā uzcelt treniņzāli ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām treniņnodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem. Plānotie parametri ļauj zāli izmantot starptautiskām basketbola spēlēm (transformējamās tribīnēs vieta apmēram 3000 skatītājiem). Minētā vieta atrodas pilsētas centrā un ir ērti pieejama ar visiem transporta veidiem.

LBS mājaslapā izceļot, ka JKP politiķe Linda Ozola ir Rīgas mēra amata kandidāte, pausts, ka Saeimas deputātes ieskatā jauna un mūsdienīga basketbola halle ir vajadzīga ne tikai sporta sabiedrībai, bet arī Rīgai. Viņa akcentēja, ka zemes gabals Krišjāņa Barona ielā paliks rezervēts Rīgas basketbola halles vajadzībām, kā arī Rīgas pilsēta savu iespēju robežās nodrošinās atbalstu halles tapšanai.

LBS rakstam pievienojusi arī fotoattēlu, kuras centrā ir mēra amata kandidāte Ozola.

LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss aģentūrai LETA pauda, ka par jaunas halles būvniecību ir gatavs runāt ar visiem.

“Saprotu, ka sadarbību ar JKP pārstāvjiem var uztvert kā politisku aktu, taču Riekstiņš ir Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs, un Latvijas Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kas nosaka valsts sporta prioritātes un vadlīnijas, vada JKP,” skaidroja Cipruss.

LBS ģenerālsekretārs stāstīja, ka ar basketbola zāles projektu vērsies IZM, jo “pēc sarunām ar citu sporta spēļu pārstāvjiem sapratām, ka tas vajadzīgs ne tikai mums”. Viņš sacīja, ka Rīgā ir “Elektrum” Olimpiskais sporta centrs, bet ar to vien visu bērnu vajadzības nevar tikt apmierinātas.

Turklāt jauno sporta bāzi ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām treniņnodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem nākotnē varētu izmantot ne tikai treniņiem, bet arī mazāka mēroga sacensību rīkošanai, kam nav vajadzīga “Arēnas Rīga” lieluma halle, atzīmēja Cipruss.