JKP neatkāpjas no “sarkanām līnijām” pret ZZS

3 komentāri

Nesteidzīgi un mēģinot ievērot konfidencialitāti, valdības veidošanas sarunas sācis prezidenta nomināciju saņēmušais “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Otrdien, 27. novembrī, Gobzems pie viena galda bija aicinājis visas Saeimā ievēlētās partijas, izņemot “Saskaņu”. Aptuveni stundu garās sarunas skārušas tikai organizatoriskus jautājumus. Proti, politiskie spēki vienojās par vēl aptuveni desmit tikšanās reizēm un to darba kārtību. Sākumā sarunas būs vairāk tehniskas un tikai vēlāk skars valdības deklarāciju un ministriju sadalījumu.

“Mūsu mērķis ir nevis visu samest vienā katlā, mūsu mērķis ir pakāpeniski iziet sarunu procesu. Mūsu mērķis ir izveidot valdību, nevis valdības veidošanas pirmajā dienā nonākt strupceļā,” norādīja Gobzems.

Pie viena galda šodien sēdēja arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Jaunās konservatīvās partijas pārstāvji. ZZS pārstāvji akcentēja, ka viņiem valdības veidošanas sarunās nav “sarkano līniju”, tomēr konservatīvā partija joprojām nav gatava strādāt vienā valdībā ar ZZS.

“Mēs neesam novilkuši sarkanās līnijas attiecībā pret JKP, tāpēc mēs šodien šeit esam un strādājam kopā un uzskatām, ka sešu partiju modelis varētu būt veiksmīgs,” norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Savukārt JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns pauda: “Mēs esam vienojušies, ka mēs tik tālu, cik tālu mūsu intereses sakrīt ar “KPV LV”, mēs piedalīsimies sarunās.”

3 komentāri