JKP gatava iepazīstināt visus deputātus ar Juraša kriminālprocesa materiāliem

5 komentāri
JKP gatava iepazīstināt visus deputātus ar Juraša kriminālprocesa materiāliem
DĀVIS ŪLDANS, F64

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir gatava iepazīstināt visus Saeimas deputātus ar kriminālprocesa pret Juri Jurašu (JKP) materiāliem, lai deputāti varētu pieņemt informētu lēmumu, balsojot par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, otrdien, 22. janvārī, notikušajā preses konferencē pavēstīja JKP deputāte Juta Strīķe.

Viņa norādīja, ka koalīcijas partneru vidū nenotiks nekāda balsošanas saskaņošana, taču visiem tiks dota iespēja iepazīties ar materiāliem. Strīķe skaidroja, ka partijai ir pieejami kriminālprocesa materiāli, jo lieta jau vienreiz ar prokurora lēmumu tika izbeigta.

Savukārt Jurašs klātesošajiem žurnālistiem norādīja, ka kriminālprocess pret viņu tika sākts, pamatojoties uz meliem, lai “piesegtu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) neizdarību”.

Viņš norādīja, ka ir darbojies kā trauksmes cēlājs un informēja sabiedrībai.

Jurašs uzsvēra, ka lēmumu par mandāta nolikšanu viņš pieņems pēc Saeimas balsojuma par viņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Savukārt JKP līderis Jānis Bordāns uzsvēra, ka partijai ir zināms plāns, kā rīkoties. Šā plāna pirmais punkts esot sabiedrības informēšana. “Viss, ko dara šie sazvērnieki pret valsti, ir vietu meklēšana, kā saskaldīt sabiedrību. Viņi meklē ķīviņus cilvēku vidū un organizē tos,” sacīja Bordāns.

Jau ziņots, ka ģenerālprokuratūra jau nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai izdot Jurašu, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Saeimas Mandātu komisijas sēdē ceturtdien, 24.janvārī, varētu lemt par Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, aģentūru LETA informēja komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Viņa arī pieļāva, ka Juraša jautājumu varētu izskatīt ceturtdienas plenārsēdē.

Krimināllikums par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kura bijusi brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Jurašs norādījis, ka savas partijas biedriem jau iepriekš skaidrojis situāciju saistībā ar šo kriminālprocesu, taču parlamenta balsojumā katrs viņa pārstāvētās frakcijas deputāts būšot patstāvīgs. “Neaicināšu ne par ne pret. Vēlreiz izklāstīšu faktisko situāciju, un tā būs katra deputāta izšķiršanās. Man kandidējot uz parlamenta vēlēšanām, viss šis process bija publiski zināms, līdz ar to deputāti ir informēti un tiem jau ir viedoklis par šo lietu,” norādīja Jurašs.

“Kriminālprocesa sākšana un pamatoti izbeigtas lietas atjaunošana jāskata kontekstā ar ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera publiskajiem izteikumiem, kas iezīmē viņa pārliecību, ka esmu uzdevis KNAB operatīvajiem darbiniekiem neoficiāli vākt informāciju par viņu un viņa ģimeni, un varētu būt vainojams viņa suņa sazāļošanā, iekļūšanā viņa miteklī, kā arī esmu viņam liedzis turpmāku iespēju atpūsties medībās kopā ar Gunti Ulmani, Aigaru Kalvīti, Juri Savicki, Gunti Rāvi un citiem ietekmīgiem vīriem,” uzsvēra Jurašs.

5 komentāri