Jēkabpilī beidzas 20 gadus ilgā Leonīda Salceviča ēra; par mēru ievēlēts Raivis Ragainis

2 komentāri

Trešdien, 21. jūnijā, Jēkabpilī noslēdzās vairāk nekā 20 gadus ilgusī līdzšinējā pilsētas mēra Leonīda Salceviča ēra. Kaut viņa partija vēlēšanās guva visvairāk balsu, pārējie politiskie spēki apvienojās ar citu kandidātu – “Latvijas Zaļās partijas” Raivi Ragaini.

Leonīdam Salcevičam savulaik bija iespaidīgs reklāmas sauklis – “zem guļoša akmens ūdens netek”. Ar to viņam jēkabpiliešus izdevās pārliecināt, ka tieši viņš būs aktīvākais politiķis, kas pilsētas labā izdarīs visvairāk. Bet šajās vēlēšanās viņa oponenti aizņēmās un mazliet pārveidoja šo saukli, aicinot pilsētniekus novelt 20 gadus mēra krēslā “nosēdējušo akmeni”.

Šis plāns bija veiksmīgs – Salceviča Jēkabpils reģionālā partija vēlēšanās uzvarēja, bet ieguva tikai trīs no 13 deputātu vietām. Tādēļ viņa oponentiem pietika ar dažām dienām, lai paziņotu – ir izveidota koalīcija, kas mēra krēslā iesēdinās “Latvijas Zaļās partijas” Raivi Ragaini. Kaut Salceviču trešdien jaunās domes pirmajā sēdē partijas biedri izvirzīja mēra amatam, viņš pats rūpīgi sagatavotā runā no nominācijas atteicās. Aizejošais mērs arī pasūdzējās, ka jaunie nenovērtē viņa pieredzi.

Leonīds Salcevičs
Jēkabpils domes deputāts (Jēkabpils reģionālā partija)

Šīs zināšanas un pieredze, ko es varētu dot, ir pamatā noraidītas. Nekādas sarunas, mums pat konsultācijas nav bijušas.

Salcevičs līdz pēdējam brīdim cīnījās pats ar sevi, kā balsot pēcteča vēlēšanās – par vai pret? Viņš pat lūdza domes sēdē pārtraukumu, lai to apspriestu ar partijas biedriem. Beigu beigās Salcevičs teica vēl vienu uzrunu, kurā aicināja jauno mēru sadarboties.

Pēc šīs uzrunas varēja notikt balsojums. Salcevičs nobalsoja par. Pret jauno mēru nobalsoja tikai divi no 13 deputātiem – viens no Latgales partijas un viens Salceviča partijas biedrs.

Ragainis savā uzrunā viņš solīja savu priekšteci gluži pa durvīm ārā nestumt.

Raivi Ragaini
Jēkabpils domes priekšsēdētājs (Latvijas Zaļā partija)

Vēlos pateikties ilggadējajam priekšsēdētājam Leonīdam Salcevičam. Un – tilti netiek dedzināti, bet ir jābūvē.

Bet tam sekoja vēl viena, pēc skaita trešā, Salceviča uzruna nepilnas stundas laikā. Tajā bijušais mērs vēlreiz centās pasniegt oponentiem olīvas zariņu. Zaudējuma rūgtumu gan viņam neizdevās noslēpt.

Līdzīgi kā Jūrmalā, arī Jēkabpilī Zaļo un zemnieku savienības galvenais balsts būs partija “Saskaņa”, tādēļ viens pilsētas vicemēra amats trešdien tika atvēlēts Zaļo un zemnieku savienības Līgai Kļaviņai un saskaņietim Andrim Rutko. Jauno mēru atbalsta arī Nacionālā apvienība, Latvijas Reģionu apvienība un partija “Kam pieder valsts”.

2 komentāri