Jauns pavērsiens: Vējonis ticies ar Šadurski un piedāvājis viņam uzņemties valdības veidošanu

9 komentāri

Pēc Valmieras mēra Jāņa Baika atteikuma kļūt par premjera kandidātu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ticies ar Vienotības frakcijas priekšsēdētāju Kārli Šadurski un piedāvājis viņam uzņemties valdības veidošanu. No Šadurska puses saņemta apstiprinoša atbilde.

Jāņa Baika kandidatūras parādīšanās Saeimā tika uztverta kā zibens no skaidrām debesīm. Valmieras mērs vakar vakarā apsolīja piedāvājumu līdz pirmdienai apsvērt, taču jau šorīt ar tvitera starpniecību paziņoja, ka palikšot strādāt valmieriešu labā. Pēc neoficiālām ziņām, iemesls tik straujām lēmumu svārstībām esot no SAB saņemtā informācija, ka viņš varētu nesaņemt augstāko pielaidi valsts noslēpumam. Oficiālais skaidrojums gan ir cits – neapmierinātība ar negācijām, kas sekojušas.

Saprotot, ka paša sameklētā Baika kandidatūra neaizies, Valsts prezidents rīkojies strauji. Pirms izlidošanas uz Zviedriju šorīt uz sarunu aicināts kopš Jāņa Reira atteikuma, par galveno premjera amata pretendentu uzskatītais Kārlis Šadurskis. Saskaņā ar neoficiālu informāciju, Šadurskis apliecinājis Vējonim gatavību izveidot labēji centrisku valdību. Šadurska nominācija gaidāma otrdien, kad Vējonis būs atgriezies no Zviedrijas.

Āboltiņa nevēlējās prognozēt notikumu attīstību, taču apliecināja, ka pirmdien paredzētā partijas valdes sēde pārcelta uz vēlāku laiku, ņemot vērā gaidāmus jaunumus. Viņa uzsvēra, ka premjerministra kandidāta izvirzīšana ir Vējoņa prerogatīva, taču par Šadurski kā pieredzējušu politiķi esot tikai pozitīvas lietas sakāmas.

Ar pašu Šadurski neizdevās sazināties. Tikmēr sociālie partneri, kuriem bija asi iebildumi pret citu valsts budžeta veidotāju Reiru, norāda, ka pret Saeimas budžeta komisijas vadītaju šādu iebildumu neesot. Šadurska gaidāmā nominēšana gan automātiski nenozīmē, ka viņam izdosies ātri izveidot jauno valdību. Tas būs atkarīgs no sarunām ar koalīcijas partneriem. Līdz šim viņi Šadurska kandidatūru uztvēruši atturīgi pozitīvi.

Foto:

 

Skaties video!

TOP komentāri

 • Igors Belkovs
  +3 +3 0

  Igors Belkovs

  Vai tikšanās notika zoodārzā? Ja nē, tad nav uz labu. Vienkāršāk jau būtu pajautāt Sorosa kungam, kurš kandidāts viņam patīk un viss, nebūtu jālauza galva un jānoskrienas.
 • Ando
  +3 +3 0

  Ando

  Runas būs garas, bet darbi īsi! Citiem vārdiem: Tukša muca tālu skan!
 • Gunis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl