Jauns pavērsiens premjera meklējumos: vai valdību varētu vadīt Dūklavs?

Pievienot komentāru
Jauns pavērsiens premjera meklējumos: vai valdību varētu vadīt Dūklavs?
LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis paziņojis, ka nekandidēs uz premjerministra amatu un šajā amatā redz partijas vadītāju Solvitu Āboltiņu. Āboltiņa par savām iespējām veidot jauno valdību runā izvairīgi, tikmēr iezīmējas arī alternatīvs scenārijs – ar citu koalīciju, ko vadītu “zaļzemnieks” Jānis Dūklavs.

Jau ziņojām, – Saeimas kuluāros aktīvi tiek apspriesti visdažādākie topošās koalīcijas scenāriji. Viens no tiem paredz pašreizējā iekšlietu ministra Riharda Kozlovska vai Solvitas Āboltiņas stāšanos atbildīgajā amatā. Kozlovskis gan Latvijas Radio raidījumā šodien publiski paziņoja, ka uz premjera amatu nekandidēs, jo nejūtas gana pieredzējis un rūdīts, lai risinātu samilzušās problēmas, kas būs jādara jaunajam premjeram.

Foto:

Āboltiņas atbildes izvairīgas

Āboltiņa uz jautājumu par iespējamo kandidēšanu premjera postenim atbild ļoti vispārināti, taču šādu iespēju nenoliedz, un ironiski piebilst, ka premjera amatam var tikt izvirzīta teju jebkura persona.

Āboltiņas kandidēšanas gadījumā, “uz jautājuma zīmes” ir Nacionālās apvienības dalība koalīcijā. “Nacionāļi” akcentē, ka Āboltiņu neatbalstīs, bet par pārējiem kandidātiem vēl padomās.

Dūklavs – jauns kandidāts?

Tikmēr saskaņā ar otru scenāriju par galveno koalīcijas arhitektu varētu kļūt ZZS, kas par premjeru virzītu pašreizējo zemkopības ministru Jāni Dūklavu. ZZS līderis uzskata, ka Dūklavs būtu labs Ministru kabineta priekšsēdētājs, taču būtiskākais esot atrast tādu kandidātu, kas spētu risināt ārstu un skolotāju algu jautājumu un citas samilzušās problēmas.

Izskanējusi versija, ka ZZS Dūklavu premjera amatā varētu iebalsot, piesaistot arī piecas deputātu balsis no partijas No Sirds Latvijai, par to pretī tiek solīts tieslietu ministra postenis Ringoldam Balodim. Ārpus koalīcijas paliktu Ingūna Sudraba un Gunārs Kūtris, tādējādi frakcijai sašķeļoties. Balodis par šādu iespējamo notikumu pavērsienu runā nelabprāt, taču Tieslietu ministra amats viņam šķiet interesants.

Bondara partija arī, visticamāk, tiks iesaistīta balsu “zvejošanā”

Uz vietu pie koalīcijas galda cer arī Latvijas Reģionu apvienība (LRA). Tāpat arī šis nelielais politiskais spēks, visticamāk, aktīvi tiks iesaistīts balsu zvejošanā, jo, būvējot koalīciju, katra deputāta balss var būt svarīga. Neoficiāli izskanējis, ka LRA varētu saņemt simbolisku dāvanu – Saeimas sekretāra biedra amatu, ko pašlaik ieņem Kūtris.

Tikmēr opozīcijā esošā Saskaņa uz notiekošo raugās, komentējot, ka premjera amatā, visticamāk, tiks ielikta kāda “vāja personība”, kas kalpos pelēko kardinālu interesēm.

Skaties video: