Jaunievēlētie deputāti budžeta pieņemšanu dēvē par mācībām kaujas apstākļos

Komentāri

Trešdaļai parlamentāriešu šodien tas ir pirmais lielais pārbaudījums pusotru mēnesi kopš viņi uzņēmušies deputāta pienākumus. Valdošās koalīcijas politiķi uzticas pieredzējušo kolēģu pieredzei, bet opozīcijā esošie jūtas kā negodīgā spēlē. Pārliecību mazina arī valsts galvenā finanšu dokumenta pārāk sasteigtā izskatīšana.

Valsts budžets pamatoti tiek saukts par valsts galveno finanšu dokumentu. Ar naudas plūsmām, nodokļu politiku, lielāku vai mazāku atbalstu politiķi stūrē valsts virzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāki pieredzējuši deputāti, savulaik ir atzinuši, ka strādāt ar budžetu un vispār būt parlamentārietim ir kā mācīties braukt ar divriteni. Sākumā, lēnām, grīļodamies, bet vēlāk jau vieglāk.

Šajā sasaukumā bez parlamentārās pieredzes ir trešā daļa ievēlēto.

Labākā situācijā ir tiem, kam ir pašvaldības darba pieredze. Tur budžets daudz mazāks, bet tomēr.

Pārējiem atliek mācīties, turklāt kaujas apstākļos. Šogad apspriešanu iekavēja Saeimas vēlēšanas.

Koalīcijas deputāti situācijā var justies relaksētāki, jo tādu īstu pārsteigumu šeit nevar būt. Vienīgi, ja budžetu noraida un tad krīt valdība. Tādēļ jaunievēlētie opozīcijas deputāti it kā apzinās, ka viņi ir tikai statisti, it kā grib procesu ietekmēt. Galu galā, gan vienotība, gan ZZS agrāk arī bijuši opozīcijā..

Vairāk skaties pievienotajā video!

Lasi vēl