Jaunie ārsti un mediķu arodbiedrība iebilst piedāvātajam atalgojuma palielināšanas modelim

Veselības ministrijas (VM) piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un ir pretrunā iepriekš izteiktajai vēlmei mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, aģentūrai LETA pauda Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris.

Atpakaļ uz rakstu

3 komentāri

 • Buzx Karalis

  Buzx Karalis

  💲💲💲VISIEM AMATIEM NEPIECIEŠAMS ALGAS PIEAUGUMS💲💲💲
 • Werrtyu Sgfjgkhl

  Werrtyu Sgfjgkhl

  Pirms prasīt algu paaugstinājumu jāpierāda cik lietderīgi tiek izmantoti jau piešķirtie naudas līdzekļi. Vai nav nesamērīgas padomju, valžu u.c. administrāciju amatpersonām, vai nav jābeidz izmantot valsts diagnostikas aparatūras un telpu
  izmantošana privātajās praksēs, tā papildus iegūstot neuzskaitītus ienākumus. Algas var paaugstināt rezidentiem un medmāsam, bet ārstiem tad, kad strādās ievērojot Hipokrāta zvērēstu
 • Dīvāna eksperts G :)

  Dīvāna eksperts G :)

  Interesanti ir skatīties kā saskaņa un zaļzemnieki visām varītēm grib nogāzt valdību. Tagad ir pacelta mediķu kārts. Tiešām gudrs gājiens, tikai jāatceras, ka likums par mediķu algām tika pieņemts laikā, kad vēl nebija jaunās valdības. Pieņēma iepriekšējie, kuriem nez kāpēc mediķu algu pacelšana savas valdības nemaz nebija prātā. Šis sasaukums viss vairāk grib uzlabot situāciju valstī kaut, piemērs, likvidēt daudzos pašvaldību koropcijas perēkļus.
  Visu cieņu Kārlim R kā mediķim, bet kad satikšu pajautāšu Kā ir dancot pēc zaļo stabules. Ar mediķiem ir interesanti vajag tikai pārliecināt dažus Kārli, Keri, Māsu asociāciju priekšēdētāju un pārējie kā redzams akli pavelkas. Protams, ja man būtu iespēja es arī balsotu, lai nemainot darba pienākumus palielinātu man algu. Tiesa šeit visi ar putām uz lūpām sauc par algas pielikumu, jo nevarēs nodrošināt pakalpojumu. Tad teikšu tā, ka algas pielikums nemainot sistēmu pakalpojumu neuzlabos ne vigilanci, ne aprūpes kvalitāti. Klīniskās universitātes slimnīcas ir pārpildītas. Uzņemšanās pacienti ārstējas pa divām, trim un pat piecām dienaktīm, jo nevar atrast vietu nodaļās. Akūtiem miokarda infarktiem un insultiem vēl kaut kā nodaļu koridoros atrod vietas. LIC, Biķernieku uzņemšanas strādā tikai normālajā darba laikā nevis cauru diennakti. Kad pacientu izraksta nav pieejama sekundārā aprūpe, viņš paliek uz radu pleciem, kas rūpējas pēc savām iespējām, bieži tās ir niecīgas, jo nav tādas algas kā medicīnā strādājošajiem un arī tādas izglītības. Pie šiem cilvēkiem sauc NMPD, un viņus atkal nogādā tur kur ārstēja, tā bezgalīgi turpinās apburtais loks. Bezpajumtnieki arī ir multipli slimi cilvēki ne tikai ar utīm, kašķi, alkoholismu un trofiskām čūlām, bet viņi pēc miokarda infarktiem, ar sirdī pārstādītiem vārstuļiem izraksta uz ielas. Skaidrs, ka viņi agrāk vai vēlāk būs atpakaļ. Mums valstī veic fantastiskas, pasaules klases operācijas, bet rehabilitācija un tālākā atlabšana ir tīri uz radinieku pleciem. Algu celšana vienam sektoram neko nemainīs. Ak jā visi atsaucas uz privāto medicīnu :) Cik Latvijā ir palikuši cilvēki kuri spēj atļauties privāto medicīnu? Labi, ja ir apdrošināšanas, bet arī privātajā ārsts, kurš strādā tieši ar pacientu nepelna miljonus. Piemēram ARS NMP strādājošie nopelna mazāk kā NMPD (tiesa viņiem un viņu radiniekiem ir atlaides lokāla pakalpojuma saņemšanā), savukārt MFD ārsts no viena pacienta samaksas, ja nemaldos 30%. Neticami ka mediķu vidū ir tik daudzi pakaļskrējēji, kuri redz tikai savu pašlabumu, bet neredz kopainu, ar ko sliktāks augstāko izglītību ieguvis Maksima pārdevējs, kurš mēnesī labi ja 400eur nopelna vai arī fabrikas darbinieks. Ja tā turpināsies Latvija būs deputātu un mediķu karaļvalsts ar centru Venspilī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!