Komentāri
Jaunās Saeimas sastāvu un demogrāfiskas īpatnības Tu vari uzzināt šeit!
Ilustratīvs foto: LETA

No iepriekšējā Saeimas sasaukuma jaunajā – divpadsmitajā – Saeimā darbu turpinās 59 tie paši deputāti, taču mainījies ir partiju skaitliskās pārstāvniecības samērs.

12. Saeimā vislielākā frakcija ir sociāldemokrātiskajai partijai Saskaņa, kas ieguvusi 24 deputātu vietas.
Par vienu mazāk ir partijai Vienotība. Savukārt Zaļo un zemnieku savienība savu vēlētāju intereses pārstāvēs ar 21 un Nacionālā apvienība ar 17 deputātiem.

Parlamenta jaunpienācējas – Latvijas Reģionu apvienība un partija No sirds Latvijai – frakcijas veido attiecīgi astoņi un septiņi deputāti.

Šis parlaments ar dzimumu vienlīdzīgu sadalījuma paraugu neizceļas. Gluži pretēji – tajā ir pārstāvēts 81 vīrietis, bet sievietes ir tikai 19.

Dati pa vecuma grupām rāda, – lielākā daļa 12. Saeimā ievēlēto deputātu ir vecumā no 41 līdz 60 gadiem, bet deputāta vidējais vecums ir 49 gadi. Vecākais ir 75 gadus vecs, bet jaunākajam – 25 gadi.

Teju visiem parlamentāriešiem ir augstākā izglītība, bet tikai trīs ir vidējā izglītība. Starp deputātiem ir viens pensionārs, savukārt pārējie norādījuši, ka ir strādājošie. Vienam deputātam ir gan Latvijas, gan ASV pilsonība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl