Jaunākie 12. Saeimas vēlēšanu rezultāti; Cik vietu katrai no iekļuvušajām partijām varētu būt Saeimā?

0 Komentāru
Jaunākie 12. Saeimas vēlēšanu rezultāti; Cik vietu katrai no iekļuvušajām partijām varētu būt Saeimā?
FOTO: LETA

Jaunākie 12. Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti liecina, ka 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi ”Saskaņa”. Tā saņēmusi 23% vēlētāju atbalstu. Otrā ir ”Vienotība”, kas noapaļojot saņēmusi 22% balsu. Bet trešajā vietā ar vairāk nekā 19% balsu ierindojas ”ZZS”. Parlamentā iekļūst arī ”Nacionālā apvienība” ar 16.5 % balsu un ”No sirds Latvijai” ar gandrīz 7 %. Kā pēdējā 5% barjeru pārvar ”Latvijas Reģionu Apvienība” ar mazliet vairāk nekā 6% vēlētāju balsu. Tas nozīmē, ka šajā parlamentā būs pārstāvēts par vienu partiju vairāk nekā 11.Saeimā.

Tikmēr pārējās partijas nav pārvarējušas 5% barjeru un nav iekļuvušas 12.Saeimā. Einara Repšes vadītā ”Latvijas attīstībai”, kas saņēmusi vien 0,9% velētāju atbalstu, gan par ekspremjeru partiju dēvētā ”Vienoti Latvijai”, par kuru nobalsojuši 1,19% vēlētāju. Kopumā vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanas bijusi zemākā, kāda līdz šim pieredzēta Saeimas vēlēšanās. Balsot aizgājuši vien nepilni 59% vēlētāju.

Rīgā vislielāko vēlētāju atbalstu ir ieguvusi sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, par kuru nobalsojuši gandrīz 37% balsstiesīgo. Otrā populārākā partija Rīgā ir “Vienotība”, kas ieguvusi teju 21% vēlētāju atbalstu.

Pašlaik Rīgas vēlēšanu reģionā ir apkopotas visas galvaspilsētā nodotās balsis, bet atgādināšu, ka vēl ienāk balsojumi no 54-iem vēlēšanu iecirkņoiem ārzemēs, kas tiek summēti tieši Rīgai.

Vislielāko vēlētāju atbalstu Vidzemē ieguvusi “Vienotība” – par to Vidzemē nobalsojuši nepilni 26% vēlētāju. Otrajā vietā ir ”Zaļo un zemnieku savienība” ar vairāk nekā 21% balsu.

Zemgalē pirmā ir ”Zaļo un Zemnieku savienība” ar 28% balsu; otrajā vietā ierindojusies Vienotība ar 23% balsu.

Latgalē pārliecinoši pirmajā vietā ir Saskaņa ar 39% balsu, otrajā ir ”ZZS” ar 18% balsu.

Kurzemē pārliecinoši uzvarējusi ”Zaļo un Zemnieku savienība” -par to balsojuši 36%; otrajā vietā ir ”Vienotība” ar 19% balsu.

0 Komentāru