Jaunajām partijām dumpiniecisks noskaņojums – grib mainīt līdzšinējo lēmumu pieņemšanas sistēmu

0 Komentāru
Jaunajām partijām dumpiniecisks noskaņojums – grib mainīt līdzšinējo lēmumu pieņemšanas sistēmu
FOTO: LETA

Latvijas iedzīvotājiem būs jāiegaumē vairākas jaunas sejas, vārdi un uzvārdi. Jaunievēlētajā Saeimā ir gan jaunas partijas – “No Sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienība, gan arī līdz šim vēl deputātu amatos neredzētas personas. Kāda ir šo jaunizcepto tautas kalpu apņemšanās un noskaņojums, skaidroja LNT Ziņu korespondents Uldis Āboliņš.

Vēlētāji ir bijuši aktīvi plusiņu vilcēji vai vārdu svītrotāji vēlēšanu biļetenos, taču ne tik ļoti aktīvi, lai pamatīgi izkratītu Saeimas krēslus no līdz šim jau ierastajām politiķu sejām.

Darbu šeit sāks 41 jauns deputāts, bet patiesībā vienu lielu daļu jau esam redzējuši citos iepriekšējos sasaukumos un kā ministrus. Tādu politikā pilnīgi neredzētu jaunu seju ir maz.

Par jaunievēlētās Saeimas lielāko provokatoru un dažu ekspertu komentāros – par galma ākstu – uzskatītais Artuss Kaimiņš šodien nebija intervijai sasniedzams, jo atgūstot spēkus pēc vēlēšanu nakts. Taču cits no ”Latvijas Reģionu apvienības” ievēlētais deputāts – Dainis Liepiņš – skaidro – partija vēlas izskaust Saeimas neredzamās sistēmas.

Ja tiktu koalīcijā, ”Latvijas Reģionu apvienība” sevi sauc par prognozējamu spēku, taču tas nenozīmēšot samierināšanos ar esošo lēmumu pieņemšanas mehānismu.

Ar tādu jaunības maksimālisma dumpiniceisko attieksmi pret valstisku lēmumu pieņemšanas sistēmu nostāsies arī Ingunas Sudrabas partija ”No Sirds Latvijai”, un tās viena no septiņām deputātēm Silvija Šimfa. Esot jāizskauž politikas veidošana divās paralēlās pasaulēs.

Tikmēr Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadītājs Armands Krauze līdz šim nāca uz Saeimu bieži vien cīnīties pret deputātu ignoranci, bet nu pats kļuvis par jauno deputātu ”Zaļo un zemnieku savienības” frakcijā. Viņš atzīst, lielākais izaicinājums būs neredzamās lobistu grupas, kas līdz šim jau likušas sprunguļus sabiedrības interešu ratos.

”Nacionālās Apvienības” vēlētājs visenerģiskāko un drosmīgāko darba stilu sagaida no Edvīna Šnores, kurš ne reizi nav bijis politikā, bet ieguva tēlu kā drosmīgs un ar mugurkaulu pēc režisētās filmas ”Padomju Stāsts”.

Šnore atzīst – sākoties Saeimas jaunajam sasaukumam viņš uzstās, lai esošās koalīcijas partijas arī trešajā galīgajā lasījumā pilda tieši pirms vēlēšanām izteikto nostāju aizliegt termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu.

Taču kopumā jāatzīst, pirms katrām Saeimas velēšanām parādās jauni deputāti ar kaujiniecisku nostāju mainīt esošo kārtību, bet ar laiku viņi pielāgojas un kļūst par daļu no atražotās sistēmas.

0 Komentāru