“Jaunā Vienotība”: Saeimā ievēlētajām labējām partijām ir visas iespējas izveidot valdību

1 komentārs
“Jaunā Vienotība”: Saeimā ievēlētajām labējām partijām ir visas iespējas izveidot valdību
EDIJS PĀLENS, LETA

Saeimā ievēlētajām labējām partijām ir visas iespējas izveidot valdību, uzskata apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) politiķi.

Līdz ar to partijām ir jāstrādā, nenovirzoties no galvenā mērķa – izveidot stabilu un rīcībspējīgu labējo spēku valdību, kas bauda drošu Saeimas vairākumu, – par šādu JV pozīciju aģentūru LETA informēja politiskā spēka preses sekretārs Sandris Sabajevs.

JV pilnībā respektē Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pozīciju un plāno pirmdien, 26. novembrī, no rīta valdes un frakcijas sēdē lemt par aktuālo politisko situāciju.

Kā ziņots, Vējonis šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja – ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas līdz pirmdienai, 26. novembrim, nebūs spējušas vienoties par vairākuma atbalstītu Ministru prezidenta amata kandidātu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir “plāns B”, taču neatklāja, kāds tas ir, vien atzina, ka “partijām tas varētu nepatikt”. Valsts pirmā persona gan norādīja, ka minētais “plāns B” nekādā gadījumā nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

“Es esmu devis termiņu līdz pirmdienai, lai partijas piedāvā [vairākuma atbalstītu premjera amata kandidātu]. Nu tad zināmā mērā var teikt, ka 26. novembris ir tas kritiskais brīdis. Ja partijas līdz tam nespēs vienoties, tad tām šādas tiesības vispār vairs netiks dotas,” sacīja Vējonis.

1 komentārs