“Jaunā Vienotība”: Maz ticams, ka “KPV LV” saglabās trīs ministrus

3 komentāri

Maz ticams, ka partija “KPV LV” saglabās visus trīs ministra amatus. Tā saka premjera partijā, jo samazinājies “KPV LV” Saeimas deputātus skaits, tāpēc mainījies spēku samērs. Jaunu portfeli sev jau noskatījusi Nacionālā apvienība (NA). Tā vēlas panākt, lai Ekonomikas ministriju tomēr turpinātu vadīt Jānis Vitenbergs, kurš tikai trešdien šo amatu zaudēja.

No valdošās koalīcijas piecām partijām Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu ieguva “KPV LV”, kas tai nodrošināja 16 deputātu mandātus. Taču partija kopš tā laika ir izirusi. Un pēc lēmuma atsaukt ekonomikas ministru Vitenbergu trešdien Saeimas frakciju pameta vēl četri deputāti.

Lasi vēl – Vitenbergs: ”KPV LV” palikusi domubiedru grupa, kurus satur kopā līdzekļi kontā

Tik būtiski mainoties spēku samēram, ir jāpārskata “KPV LV” ministru portfeļu skaits, uzskata “Jaunajā Vienotībā”.

“Palikusi frakcija, kurā ir pieci deputāti. Vēl mums jāsaka, ka šie pieci deputāti – daļa no viņiem – pēdējā balsojumā par valdību nebūt nebija atbalstoši. Tāda situācija, kurā šāda frakcija ar pieciem deputātiem varētu saglabāt valdībā trīs ministrus, man liekas maz ticama. Tā ka tas nu būtu viens pamats pārmaiņām,” uzskata “Jaunās Vienotības” valdes loceklis Arvils Ašeradens.

Arī apvienībā “Attīstībai/Par!” norāda, ka “KPV LV” tagad ir neproporcionāli daudz amatu, tāpēc tai varētu nākties kādu portfeli zaudēt.

“Es domāju, ka, visticamāk, tas notiks, jo tiešām “KPV LV” frakcijā tagad ir palikuši pieci deputāti. Un neatkarīgi no tā, ka ziņās izskanēja versijas, ka kāds varētu viņiem pievienoties, pagaidām mēs esam ar šo situāciju,” saka “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja Marija Golubeva.

Un uz amatu jau pieteikusies Nacionālā apvienība. Lai mēģinātu panākt, ka ekonomikas ministra amatu vakar zaudējušais Jānis Vitenbergs, kurš “KPV LV” nomainījis pret Nacionālo apvienību, tomēr turpina vadīt Ekonomikas ministriju, tā piedāvās mainīt koalīcijas līgumu.

“Tas, ka šādas izmaiņas būs, es domāju, ka šobrīd to vairs neviens īsti nenoliedz. Proti, ka iztikt bez tā nevarēs. Un tas, ko mēs piedāvājam, ir paredzēt Nacionālajai apvienībai iespējas uzņemties atbildību arī turpmāk par Ekonomikas ministriju,” saka Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Tikmēr “jaunie konservatīvie” aicina nestrēbt karstu. Viņuprāt, vispirms būtu jātiek skaidrībā, cik īsti balsu ir Krišjāņa Kariņa valdībai Saeimā.

“Pirmkārt, būtu jāpagaida, lai nosēžas putekļi. Šajā gadījumā ir izveidojusies ļoti netipiska situācija. Jo faktiski nav īsti skaidrs, un par to vēl jāveic konsultācijas, vai un kā “KPV LV” frakcija, kas šobrīd ir Saeimā, atbalsta vai neatbalsta Kariņa valdību,” domā Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

“KPV LV” apņēmusies atgūt daļu zaudēto deputātu un nedomā atteikties no ekonomikas ministra amata par labu Nacionālajai apvienībai.

“Ziņas par mūsu nāvi ir pāragras. (TV3: Un jūs esat tad gatavi piedāvāt ekonomikas ministra amata kandidātu?) Jā. Mēs par to šobrīd runājam. (TV3: Un kad varētu būt kādi jaunumi?) Es domāju, ka šonedēļ beigās vajadzētu būt,” –  tā situāciju komentē “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītājs Māris Možvillo.

Lai censtos vienoties par valdības turpmāko sastāvu, premjers koalīcijas partnerus rīt uzaicinājis uz sarunām.

3 komentāri