“Jaunā Vienotība” izvirza ambiciozus mērķus; vēlētāju atbalsts būtiski krities

3 komentāri
“Jaunā Vienotība” izvirza ambiciozus mērķus; vēlētāju atbalsts būtiski krities
Foto: f64

Tieslietas un veselības nozare – kontroli pār šīm divām ministrijām, papildus jau šobrīd esošajām, nākamajā Saeimā vēlētos pārņemt ”Vienotība”. Tās pārstāvji svētdien partijas domes sēdē diskutēja par programmu un gatavošanos vēlēšanām.

Izvirzītais mērķis gan ir ambiciozs, jo iekšējo krīžu nomocītajam politiskajam spēkam būtiski krities vēlētāju atbalsts.

Politiskajam spēkam, kas nepilna gada laikā piedzīvojis vairāku deputātu aiziešanu un pēc tam – atgriešanos, arī šī nedēļa aizritēja ar izmaiņām Saeimas frakcijā. Par izstāšanos paziņoja Anrijs Matīss, jo vienīgais bija gatavs atbalstīt opozīcijas pieprasījumu par tieslietu ministra Dzintara Rasnača demisiju.

Atbalstot šādus pieprasījumus, faktiski nozīmē arī gāzt valdību. Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri, skaidro, ka ar notiekošo tieslietu jomā nav apmierināti, taču uzskata, ka pieprasījums ir novēlots.

Hosams Abu Meri
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs

”Vienotībai” pusotru gadu atpakaļ mums bija iekšēja stagnācija, tik daudz iekšēju problēmu, diemžēl mēs netikām galā ar sevi, lai kaut ko mainītu. Tagad mēs sakām – ja būsim pārstāvēti jaunajā Saeimā, tā būs mūsu prioritāte.

Piezīme, ”ja iekļūsim Saeimā” ir vietā, jo šī sasaukuma laikā vēlētāju atbalsts ir būtiski sarucis, balansējot uz minimālās 5% robežas.

Pirms rudenī esošajām Saeimas vēlēšanām partija ir veikusi zīmola maiņu. Bija ”Vienotība”, būs – ”Jaunā Vienotība”. Praksē tas ļauj visai veikli manipulēt – viss sliktais paliek pagātnē, viss labais – vēl būs.

Esot šībrīža valdības sastāvā, ”Jaunā vienotība” izvēlējusies kļūt nevis par tās balstu, bet – iekšējo opozicionāru. “”Jaunā Vienotība” esam – mēs sadzirdam mūsu vēlētāju, sadzirdam Latvijas iedzīvotājus, esam pilnīgi gatavi un zinīgi to izdarīt,” atzina “Jaunās Vienotības” premjera kandidāts Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidents, tieslietu ministrs, veselības ministrs, tie ir amati, kurus ”Jaunā Vienotība” būtu gatava pārņemt nākamajā valdībā. Plus – paturēt jau esošos.

Zīmīgi, ka tieši šajā valdībā tika izveidots vicepremjera amats, kuru ieņem tieši Arvils Ašeradens no “Vienotības”, tātad komunikācija ar premjeru ir vistiešākā.

Vēlēšanu sarakstus ”Jaunā Vienotība” veidos kopā ar vairākām reģionālajām partijām. Vieta atradīšoties arī četriem deputātiem, kas bija pārbēguši uz “Kustība PAR”, bet vēlāk atgriezās. Viedokļi, vai partijai vajadzētu viņus pieņemt gan dalās.

Arvils Ašeradens
vicempremjers, ekonomikas ministrs (“Vienotība”)

Ja cilvēki ir bijuši kādā politiskā partijā un skaidri pauduši ar šo partiju kopīgas vērtības, tad viņiem arī kā privātajā dzīvē, grūtos brīžos, ir jāpaliek kopā un jācīnās par lejupejošā cikla pārvarēšanu.

3 komentāri