Jaunā Daugavpils vadība uzskata, ka šajā sastāvā iespējams nostrādāt līdz sasaukuma beigām

Pievienot komentāru

Daugavpilij pēdējos trijos gados bijuši četri mēri. Piedzīvoti arī vairāki skaļi skandāli. Tostarp, jau otro reizi šī sasaukuma laikā no amata tika gāzts mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Daugavpils pilsētas dome šajā pašvaldību deputātu sasaukumā izcēlusies ar īpašu nestabilitāti. Politiskas peripetijas, varas maiņa un mēru gāšana. Pēdējos trijos gados šeit tā bijusi bieža parādība.

Trīs gadi – četri mēri. Bagāta bilance. Šim domes sasaukumam sākoties, 2017. gadā par pilsētas domes priekšsēdētāju ievēlēja Andreju Elksniņu. Pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) parauga kabinetā pat izmitināts kaķis, taču prieki bija neilgi. Dažus mēnešus vēlāk Elksniņu no amata gāza, un par Latvijas otrās lielākās pilsētas vadītāju kļuva Rihards Eigims (“Mūsu partija”). Viņš Daugavpils atslēgas turēja nedaudz vairāk kā gadu, kad kārtējā apvērsuma rezultātā mēra krēslā atgriezās Elksniņš.

Šajos gados pašvaldību pavadījuši dažādi skandāli. Lielākais no tiem saistīts ar izglītības iestāžu pārbūves iepirkumiem, kuros uzvarēja uzņēmums “Modus būve”. 2018.gada nogalē aizdomās par kukuļa pieprasīšanu KNAB aizturēja Eigimu, kurš pats viņam inkriminēto noliedz. Pērn Daugavpils dome vērsās Valsts policijā pret korupcijas skandālā iesaistītās, nu jau maksātnespējīgas “Modus būves” valdi.

Runa ir par skolu Parādes ielā. Par tās pārbūvi pašvaldība bija noslēgusi līgumu ar “Modus būve” Priekšapmaksa 300 000 eiro, taču būvdarbi netika veikti.

Vasaras sākumā kārtējais pavērsiens Daugavpils “Troņu spēlēs” – jau otro reizi šajā sasaukumā no amata gāza mēru Elksniņu. Jūnija beigās par mēru ievēlēja Igoru Prelatovu, un šonedēļ domes vadībai bija pirmā oficiālā tikšanās ar presi jaunajā sastāvā. Liela daļa saziņas notika krieviski – gan jautājumus, gan atbildes tulkojot valsts valodā pēc pasākuma dalībnieka pieprasījuma. Jaunā Daugavpils vadība uzskata, ka iespējams šajā sastāvā nostrādāt līdz sasaukuma beigām.

“Par stabilitāti – laiks rādīs. Galvenais, ka politika ir darbs, kuru var redzēt un pataustīt,” teica Prelatovs.

Savukārt Daugavpils vicemērs Jānis Lāčplēsis (“Latgales partija”) norādīja: “Eigims un Elksniņš – tā bija katastrofa. Mūsu politiskais uzdevums bija šo politisko duetu sadalīt un neitralizēt viņu negatīvo ietekmi uz pilsētu. Tagad vadība nav atkarīga ne no Elksniņa, ne no Eigima. Līdz ar to ir visas iespējas sekmīgi nostrādāt.”

Prelatovs par savu primāro uzdevumu domes vadībā nosaucis darbu pie pilsētas labiekārtošanas un infrastruktūras projektiem. Viņš sola arī darīt visu iespējamo, lai pašvaldība varētu atgūt 300 000 eiro, kas samaksāti “Modus būvei”.

Bijušais mērs Elksniņš atturējās no prognozēm, cik ilga būs jaunā politiskā laulība Daugavpilī, taču uzsvēra, ka patiesais varas centrs koalīcijā ir Jānis Lāčplēsis (“Latgales partija”), kurš arī bijis iniciators domes apvērsumiem. Savu gāšanu no amata Elksniņš saista ar sāktajām pārbaudēm pašvaldības uzņēmumos, pamatā “Daugavpils siltumtīklos”, kas piesaistījuši privātu partneri.

“Ļoti ienesīgs bizness, ļoti nopietna politiskā vieta Lāčplēša kungam, lai attiecīgi nodrošinātu “Latgales partijas” finansēšanu,” bilst Elksniņš.

Elksniņš vērsis arī tiesībsargājošo iestāžu uzmanību uz notiekošo kapitālsabiedrībās. Pašreizējam domes sasaukumam jāstrādā vēl gads.