Japānas premjers Rīgā sola veicināt tūrisma plūsmas palielināšu uz Latviju

Pievienot komentāru

Sestdien, 13. janvārī, Latvijā ieradās augsts un tāls viesis – Japānas premjerministrs Šindzo Abe. Tikšanās laikā ar Māri Kučinski pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas.

Viena no jomām, kuru nepieciešams attīstīt ir tūrisms – šajā jautājumā nolemts izstrādāt īpašu plānu.

Japānas premjers Šindzo Abe un Latvijas valdības vadītājs jau nesen tikušies, pērnā gada decembra sākumā Kučinska vizītes laikā Tokijā. Nu Japānas valdības vadītājs ciemojās pie mums. Rīga Japānas premjeram ir otrā pieturvieta sešu dienu ilgajā Eiropas apciemojumā. Pieltdien Tallinā tika parakstīta divpusēja vienošanās par sadarbību kiberdrošībā, savukārt Latvijā tiek spriests par abu valstu ekonomiskajām attiecībām.

Premjers Māris Kučinskis Japānas premjeru sagaidīja valdības namā, kur viņiem bija aptuveni stundu ilga tikšanās. Lielākoties runāts par abu valstu sadarbības iespējām, tostarp informācijas tehnoloģiju, transporta, loģistikas, medicīnas, kā arī tūrisma jomās.

Šindzo Abe
Japānas premjerministrs

Rīgā atrodas spēcīga osta un arī veiksmīgi strādājošs transporta, un loģistikas centrs, kas ļauj Āzijas uzņēmējiem savas preces šim reģionam. Starp mūsu valstīm būtu jāveicina aktīvāks tūrisms un mēs esam gatavi atbildīgajām institūcijām uzdot izstrādāt plānu tūristu piesaistei.

Tikšanās gaitā tika spriests arī par ģeopolitiskajām aktualitātēm, tostarp spriedzi Korejas pussalā. Japāna seko līdzi drošības situācijai arī mūsu reģionā.

Japānas premjers bija pirmais augstais viesis Latvijas simtgades ieskaņā. Svētdien viņš uzturēsies Lietuvā, savukārt pēc tam dosies uz Bulgāriju, Rumāniju un Serbiju.