Japānas premjers Rīgā sola veicināt tūrisma plūsmas palielināšu uz Latviju

Komentāri

Sestdien, 13. janvārī, Latvijā ieradās augsts un tāls viesis – Japānas premjerministrs Šindzo Abe. Tikšanās laikā ar Māri Kučinski pārrunātas abu valstu sadarbības iespējas.

Viena no jomām, kuru nepieciešams attīstīt ir tūrisms – šajā jautājumā nolemts izstrādāt īpašu plānu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Japānas premjers Šindzo Abe un Latvijas valdības vadītājs jau nesen tikušies, pērnā gada decembra sākumā Kučinska vizītes laikā Tokijā. Nu Japānas valdības vadītājs ciemojās pie mums. Rīga Japānas premjeram ir otrā pieturvieta sešu dienu ilgajā Eiropas apciemojumā. Pieltdien Tallinā tika parakstīta divpusēja vienošanās par sadarbību kiberdrošībā, savukārt Latvijā tiek spriests par abu valstu ekonomiskajām attiecībām.

Premjers Māris Kučinskis Japānas premjeru sagaidīja valdības namā, kur viņiem bija aptuveni stundu ilga tikšanās. Lielākoties runāts par abu valstu sadarbības iespējām, tostarp informācijas tehnoloģiju, transporta, loģistikas, medicīnas, kā arī tūrisma jomās.

Šindzo Abe
Japānas premjerministrs

Rīgā atrodas spēcīga osta un arī veiksmīgi strādājošs transporta, un loģistikas centrs, kas ļauj Āzijas uzņēmējiem savas preces šim reģionam. Starp mūsu valstīm būtu jāveicina aktīvāks tūrisms un mēs esam gatavi atbildīgajām institūcijām uzdot izstrādāt plānu tūristu piesaistei.

Tikšanās gaitā tika spriests arī par ģeopolitiskajām aktualitātēm, tostarp spriedzi Korejas pussalā. Japāna seko līdzi drošības situācijai arī mūsu reģionā.

Japānas premjers bija pirmais augstais viesis Latvijas simtgades ieskaņā. Svētdien viņš uzturēsies Lietuvā, savukārt pēc tam dosies uz Bulgāriju, Rumāniju un Serbiju.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl